Tech Life

Tech Life

Et netera na soutěži programátorů

05. 11. 2008 10:00    kategorie: Tech Life    autor: MKa    komentářů: 0

Minulou sobotu se na FEL ČVUT v Praze konala soutěž v programování vysokoškolských studentů "ČVUT Open", která je jedním z kol celosvětové soutěže ACM International Collegiate Programming Contest (ICPC). Et netera samozřejmě nemohla zůstat stranou a účastníky tohoto kola podpořila nejen cenami a drobnými dárky, ale také účastí v organizačním týmu.
 
ICPC je nejstarší, největší, nejpopulárnější a patrně i nejprestižnější soutěží tohoto druhu na světě. Každoročně se jí účastní desítky tisíc studentů a téměř 2000 vysokých škol z více než 80 zemí světa. Soutěž probíhá v několika kolech, z národních se postupuje do regionálních (kterých je například v Evropě pět) a z nich potom do světového finále, které je okázalou a velmi prestižní záležitostí. To příští se bude konat v dubnu ve Stockholmu.

Takzvané "ČVUT Open" se koná každoročně již od roku 1995. Původně vzniklo jako předkolo pouze pro studenty Elektrotechnické fakulty ČVUT. V průběhu let se z něj stalo de-facto národní kolo pro Českou i Slovenskou republiku. Letos se soutěžilo současně na pěti místech, kromě Prahy ještě také v Ostravě, Brně, Bratislavě a Žilině. Celkem 80 soutěžních týmů bylo samozřejmě propojeno prostřednictvím Internetu.

Jak taková soutěž v programování probíhá? Tříčlenný tým má k dispozici jeden počítač a během pěti hodin se snaží naprogramovat řešení k co největšímu počtu zadaných příkladů. Vyhodnocení je prováděno automaticky, záleží jen na správnosti a rychlosti. Kdo vyřeší více úloh, vyhrává, v případě stejného počtu rozhoduje čas.

V letošním česko-slovenském kole tradičně dominovaly "týmy UK", tedy bratislavské Univerzity Komenského a pražské Univerzity Karlovy. Nejlepší studenti z každé školy získali právo postupu do středoevropského regionálního kola, které se letos bude konat na konci listopadu v polské Wroclawi.

Více informací o celé soutěži ICPC najdete zde (o sobotním kole konkrétně zde). K dispozici je i zadání soutěžních úloh , takže si můžete vyzkoušet, jak byste na tom byli v porovnání s ostatními. A pokud máte pocit, že by to mohlo být něco pro vás, můžete se v příštím roce přihlásit i vy.

Vyřešili jste některou z úloh? Fakt? To jste dobří. Napište nám o tom...
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Tech life


RSS kanál Tech Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ