Tech Life

Ilustrační obrázek

Techblog - GMaps Utility Library

15. 02. 2011 15:45    kategorie: Tech Life    autor: JTr    komentářů: 1

Pokud někdo používáte Google Maps a API verze 2, pak se vám možná bude hodit knihovna GMaps Utility Library. Jedná se o sadu rozšíření právě ke Google Maps JavaScript API v2. Celá knihovna je rozdělena do několika samostatných pluginů. Ke každému z nich je dostupný samotný zdrojový kód (v komprimované i nekomprimované verzi), přehledná dokumentace a sada příkladů použití.
 

Jednotlivé pluginy jsou:

DragZoomControl - zoom mapy v rámci regionu vytvořeného tažením myší (zoom může být aktivní po kliknutí pravým tlačítkem myši, po kliknutí na button, který jej aktivuje apod.)

ExtInfoWindow - umožňuje vytvořit vlastní info okno, které se zobrazí po kliknutí (nebo najetí myši) na marker v Google Mapě. Živý příklad použití můžete vidět kromě příkladů např. také na http://www.corkbin.com/ (po klknutí na fotku vína v carouselu).

ExtLargeMapControl - vytvoří control panel s tlačítky pro scrollování mapy do čtyř směrů, přiblížení a oddálení včetně zoom slideru

ExtMapTypeControl - vloží na mapu ovládací prvek, pomocí kterého zobrazovat základní i custom mapové vrstvy nebo například zobrazit vrstvu informující o dopravě (včetně drop-down legendy).

KeyDragZoom - obdoba DragZoomControl, kdy zoom může být aktivován stiskem klávesy na klávesnici (např. Shift). Pluginu lze dále předat CSS vlastnosti pro stylování zoom boxu i okolí, lze zobrazit i button, který zoom zapne nezávisle na stisku klávesy, pro jednotlivé fáze zoomu je možno definovat i callback funkce.

LabeledMarker - rozšiřuje standardní markery o možnost zobrazení textu na samotném markeru. Umožňuje markery řadit do skupin a zobrazovat/skrývat je na základě checkboxů.

MapIconMaker - nástroj pro generování kódu, kterým lze modifikovat základní vzhled a velikost markerů.

Streetview Mapsicle - knihovna umožňující vložit custom vrstvu nebo InfoWindow s obrázky, textem nebo HTML kódem nad panorama v Google Street View. Vrstva může reagovat na změnu lokace na mapě nebo může být na fixní pozici.

MarkerClusterer - umožní organizaci velkého množství markerů do tzv. clusterů na základě jejich vzdálenosti od středu clusteru. Zobrazení markerů pak reaguje na zoom, kdy se nejdříve zobrazuje ikona/marker clusteru a po přiblížení mapy na dostatečnou úroveň se pak zobrazí samotné markery.

MarkerManager - rozhraní mezi mapou a uživatelem, které je navrženo pro zobrazování/skrývání více markerů na základě změny viewportu mapy (např. po přiblížení mapy).

PopupMarker - plugin zobrazující tooltip u markeru na mapě. Tooltip (popup) může být buď jednoduchý, kdy se v něm zobrazuje pouze text nebo HTML kód, ale nelze měnit vzhled tooltipu, nebo rozšířený, který umožňuje zobrazit ikony a text a měnit bravu pozadí.

ProgressBarControl - vytvoří “progress bar” pro použití v rámci Google Mapy. Může ukazovat např. stav načítání makerů na mapě.

SnapToRoute - třída používaná pro přichycení markeru k nejbližšímu bodu na line nebo polyline objektu na mapě, podle aktuální pozice kurzoru.

TabbedMaxContent - umožňuje rozšířit klasické InfoWindow markeru o obsah, který je zobrazen v okně se záložkami. Obsah záložky může být generován např. i AJAXem.

RouteBoxer - vezme trasu definovanou na mapě (např. Polyline) a vrátí sadu objektů, které obsahují každý bod ve specifikované vzdálenosti od definované trasy. Vhodné např. pro hledání objektů kolem nějaké trasy.

A ještě URL, kde můžete knihovnu najít:
http://gmaps-utility-library-dev.googlecode.com

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

MMa, 16.2.2011 07:08

nechci se nikoho dotknout, ale jde to použít i pro Google Maps v3 ;)

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Tech life


RSS kanál Tech Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ