Tech Life

Ilustrační obrázek

Ohlédnutí za Agile Prague conference 2014

19. 09. 2014 12:45    kategorie: Tech Life    autor: Dalibor Pulkert

Jsme velmi rádi, že již podruhé mohla být Etnetera partnerem Agile Prague Conference. Není nutné popisovat vše, co jsme viděli a slyšeli, veřejně dostupné slidy mluví samy za sebe plus budou časem dostupná videa. Přinášíme rychlý souhrn toho, co se nám líbilo a co nás zaujalo nejvíce.
 

Věhlasná Linda Rising nezklamala (a ani jsme to neočekávali), její opening keynote byl velmi inspirující a měli by si jej pustit všichni, kdo o Agilu neví moc, protože Linda jej jasně představuje jako nastavení mysli. S tím se absolutně ztotožňujeme. Pro ty co nebudou mít čas na shlédnutí videa alespoň ochutnávka v podobě dvou citátů:

  • “Perfect is a verb” - Kent Beck
  • “Those that fail fastest grow strongest” - Roy Singham

Martin Burns se vytasil s krásnou větou “If you don’t experience a turbulence are you innovative enough?”. :) Dále se mi líbilo doporučení, abychom nejenom sepisovali na lístečky problémy k vyřešení, ale následně je nevyhazovali a zachovávali je pro povzbuzení. Ukazují nám tak společnou cestu a překážky, které už jsme společně zdodali, protože lidský mozek rychle zapomíná.

I když Bob Schutz neřekl pro mě osobně nic nového, velmi se mi líbila jeho paralela ke sportu. Mě je nejbližší fotbal, takže se pokusím jeho myšlenku volně předat takto. Představte si, že jste fotbalista, baví vás co děláte, něco vám jde víc a něco méně. To, v čem jste opravdu dobří, praktikujete. Naopak to, co vám úplně nejde logicky trénujete, hledáte možnosti jak na to. Například novou fintu (kličku) nebo umět centrovat levou nohou. Něco zkusíte a ono se to nedaří, pokračujete v tréninku. Pak vás napadne vyzkoušet to jinak. Trénink, nápady, trénink, vylepšení, trénink.

Pak přijde ostrý zápas a vy se snažíte naplno s tím co aktuálně umíte, v nějaký moment novou kličku zkusíte a nevyjde, přijdete o míč, nebo dokonce kvůli vám padne gól. Co uděláte? Vzdáte to? Ne. Zamakáte, vybojujte, zkusíte znovu a znovu. Po hře opětovně trénujete.

Kam tím Bob mířil je, že pokud v něčem chcete být opravdu dobří. Je to neustálá smyčka trénink -> zápas -> selhání/úspěch -> poučení a zase trénink. Ano i z úspěchu se člověk poučí. Pokud budete dost vytrvalí, budou úspěchy a jistoty přicházet s větší a větší frekvencí. Každé ráno je dobré si položit otázku “Where I gonna improve myself today?”. Vše je o lidech a tak Bob explicitně mluvil o vytvoření tímto přístupem ve firmě tzv. “winning culture”.

Malé selfpromo na závěr. S Karlem Smutným jsme si zahráli menší divadélko na téma “Selling Agile”. O tom snad již brzy více. :)

Na konferenci doporučované knihy

Dostupné prezentace z konference

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Tech life


RSS kanál Tech Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ