Tech Life

Ilustrační obrázek

Video: CZJUG o strategii testování a SmartMeteru

24. 06. 2015 09:00    kategorie: Tech Life    autor: Pavel Lukeš    komentářů: 0

Na dubnovém setkání pražské Czech Java User Group jsem přednášel o strategii testování a SmartMeteru. V článku naleznete prezentaci a pár postřehů.
 

Překvapila mě příjemná atmosféra a poměrně hojná účast (dorazilo kolem 80 lidí). Po prezentaci Apache Kafka bylo povídání o zátěžových testech přesunem k jednodušší problematice.

 

 

Prezentace obsahuje typy testů, strategie testování a doporučení, jak psát spolehlivější testy. Co se týče základního rozdělení zátěžových testů, doporučuji přečíst tento článek.

Zaujaly mě tři dotazy z publika, které prezentaci obohatily.

První se týkal toho, jak moc využíváme JMeter pro distribuovaný mód. Distribuovaný mód jsme si napsali vlastní, protože chceme zobrazovat více grafů současně, chtěli jsme také kvalitnější testy a možnosti, jako třeba dodatečné stažení logů z generátorů (pokud během testu došlo k jejich odpojení).

Druhý byl o dokončení pluginu pro maven. Doufáme, že to stihneme do 2 měsíců (odhadem přelom červen/červenec), aktuálně na tom pracujeme. Bohužel ale není součástí aktuální verze SmartMeteru 1.0.4, kterou jsme uvolnili před nedávnem.

Poslední dotaz se týkal chování při nahrávání přes API prohlížeče a statických zdrojů. Ve SmartMeteru využíváme Chromium. Díky tomu se statické zdroje během nahrávání chovají jako ve skutečném prohlížeči. Máme ale i možnost zakázat ukládání statických zdrojů do prohlížeče během nahrávání. Pak se zaznamenají všechny, i když uživatel přistupuje na zdroje, které během nahrávání již stáhl.

Co říci závěrem?
Mám radost, že se vývojáři o kvalitu zajímají a na téma testování jich nepřišlo vůbec málo. Zároveň děkuji organizátorům za pozvání a ještě jednou se jim omlouvám, že jsem vše dodal na poslední chvíli. Doporučuji se přihlásit k odběru YouTube kanálu CZJUG. A když už v tom budete, rovnou si přidejte i ten náš - YouTube SmartMeter.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Tech life


RSS kanál Tech Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ