Tech Life

Ilustrační obrázek

Jak zařídit, aby vám už nikdy nespadl web?

26. 02. 2015 15:49    kategorie: Tech Life    komentářů: 0

Když chcete zjistit, co všechno váš web vydrží, musíte ho trochu potrápit. Protože se vám ale asi nepodaří přesvědčit 10 000 lidí, aby se k vám naráz podívali, budete na to muset trochu jinak.
 

Slyšeli jste už o zátěžovém testování? Celý trik spočívá v simulování situace, kdy velké množství návštěvníků prochází vaše stránky, čte si články, nakupuje nebo dělá cokoli jiného, a vy u toho sledujete, jak celý systém reaguje.


Za tímto účelem existuje více různých nástrojů. Na trhu nám ale chyběl takový, který by dokázal bez zkreslování testovat opravdu velkou zátěž a zároveň byl finančně dostupný. Proto jsme vyvinuli SmartMeter.


SmartMeter je nástroj, se kterým těch 10 000 návštěvníků, byť virtuálních, přesvědčíte snadno. Budou navíc dělat přesně to, co je potřeba, protože testovací scénář určujete vy. Už během testu můžete sledovat různé metriky. Po jeho skončení se automaticky vygeneruje přehledný report, ze kterého odhalíte slabá místa.


Zajistit dostupnost webu se rozhodně vyplatí. Důležitost online businessu totiž neustále narůstá společně s počtem uživatelů. Zvlášť, když navíc očekáváte jejich další nárůst, třeba kvůli marketingové kampani.


Výkonová optimalizace pomůže ušetřit nejen peníze, o které byste při výpadku přišli, ale šetří i investice do zbytečného navyšování zdrojů, které se zdají být nevyhnutelné třeba jen kvůli špatnému nastavení infrastruktury.

Zjistěte, jak velkou zátěž váš web unese. Řekněte svému dodavateli, že SmartMeter si může stáhnout zdarma.


Chcete-li se o zátěžovém testování dozvědět víc, poslechněte si záznam z prvního letošního CZ Podcastu na Java portálu. Kromě poznatků o zátěžovém testování a jeho nástrojích se také dozvíte, proč vlastně SmartMeter vznikl a v čem vyniká. Samotný rozhovor začíná okolo osmé minuty.

Související články:
Porovnání služeb nabízející zátěžové testování
Zátěžové testování webových aplikací - úvod

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Tech life


RSS kanál Tech Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ