CEO Life

Martin chtěl být vždy ten, který vede. Baví ho to, má pro to mnoho předpokladů, zkušeností, znalostí. Během své kariéry řešil mnoho problémů a nasbíral spoustu postřehů, se kterými mohou mnozí polemizovat, ale za kterými si on stojí. Zde jsou některé z nich.

Martin Palička na VŠE

22. 05. 2015 11:54    kategorie: CEO Life    autor: Kristýna Pilná    komentářů: 0

O principech svobodné firmy a jejich zavádění do firemní praxe Martin hovoří s novináři často. Jak se ale ocitl na akademické půdě své alma mater? Dokázali ho studenti ekonomky překvapit novými dotazy?

 

popis Magisterské studium na Vysoké škole ekonomické každoročně absolvuje 2500 studentů. Drtivá většina z nich pak nastoupí do firem. Hrstka odvážných, která se rozhodne pro vlastní podnikání, se od ledna může přihlásit do nového inkubátoru xPORT Business Accelerator. A právě ten pozval Martina na xPORT evening, pravidelná setkání studentů s vybranými hosty.

“O Etneteře jsem poprvé slyšela v hodině předmětu Moderní trendy v malém a středním podnikání, kde jsme se dotkli tématu svobodné firmy”, říká Aneta Drbalová, studentka a programová asistentka inkubátoru. “Jsme moc rádi, že pan Palička pozvání přijal a my potkáme dalšího člověka z praxe. Před ním nás navštivil třeba zakladatel Bandzone Michal Novák nebo Ondřej Bartoš z Credo Venture.”

Ve čtvrtek 9.4. Martina na Žižkově přivítaly dvě desítky studentů. Po samotné přednášce, která trvala tři čtvrtě hodiny, iniciativu převzalo publikum a rozpoutalo ještě delší diskuzi. Padaly klasické dotazy ohledně pracovní doby, konfliktu zodpovědnosti a svobody nebo “úmrtnosti” po opuštění starých kolejí. Zazněl pojem zmrd-free firma i jméno Tomáše Hajzlera. Mezi dotazy se však našlo dost originálních otázek.

Myslím, že v naší firmě panuje hodně svobody. Nastala ale situace, kdy bylo nutné udělit sankce, a někteří členové týmu to vůbec nepochopili. Jak to řešíte?
Já příliš neuznávám finanční sankce. Důležitější je přimět tým, aby sis svou chybu uvědomil, přiznal ji a udělali pro její nápravu něco na víc. Klienti mi potvrzují, že nás nemají rádi kvůli tomu, že bychom byli dokonalí a nikdy nechybovali, ale pro naší schopnost chyby přiznat a neschovávat se za ně. Vidí naši snahu chybu napravit, sankce minimalizují a my je pak nemusíme přenášet na tým. Férový klient ocení férový přístup.

Jak se vaše interní hodnoty projevují ve vztahu ke klientům? Můžete vůbec fungovat s korporátními klienty?
Snažíme se fungovat v co nejužší vazbě na klienta a vytváříme takzvané klientské týmy. Jedním z našich byznysů je třeba Fortuna. Je pro ně klíčové, aby tým našich lidí byl kvalitní. Tým je pak jako jejich vnitřní, občas naši kluci sedí přímo u nich. Klienti nás zvou na jejich interní sportovní turnaje. Prostě nás vnímají jinak než desítky svých dalších dodavatelů.

Jaké knížky vás nejvíc inspirovaly?
Chci zmínit dvě: Podivína od Ricarda Semlera a Štěstí doručeno od Tonyho Shieha. Každá je o něčem jiném. Podivín je o fungující firmě a snaze některé věci změnit. Hlavní myšlenku ze Štěstí doručeno se snažím aplikovat pořád - předčit očekávání klienta a dodat mu něco navíc. Nestačí držet určitý level customer servisu, na který jsou klienti zvyklí. Věřit si a nebát se risku.

Debatu ukončil až nemilosrdný čas a pohled na hodinky, které ukazovaly 21:15. Chcete vědět, jaké podnikatelské záměry se rodí v hlavách mladých ekonomů? Podívejte se na aktuální projekty v xPORTu. Věděli jste, že kluci z AppSatori se vylíhli v InovaJETu, inkubátoru ČVUT?

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Železňák

ilustrační obrázek

Koná se každý rok v německém Rothu. IRONMAN. Tedy 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,195 km běhu. Martin ho poprvé absolvoval na jaře roku 2008.

více >>

Kalendář akcí

RSS - CEO Life


RSS kanál CEO Life Blogu

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ