ETN Life

Ilustrační obrázek

Hrubý útok na svobodu slova

09. 01. 2009 14:45    kategorie: ETN Life    autor: JPa (t.č. ve vazbě)    komentářů: 14

Toto je opravdu vrchol, ohrožení základních práv a svobod, pošlapání demokracie. Uvědomujeme si, že některé příspěvky uveřejněné na Offlineblogu mohly někoho naštvat, protože tepaly do nešvarů a nespravedlností, ale je to důvod pro podlou akci a brutální zásah? A může se republika označovat za demokratický a právní stát, když se zde dějí takové věci?
 

Útok na známý a mezinárodně oceněný Offlineblog byl veden velice podle, neboť začal po osmé hodině ranní. Útočníci si zřejmě předem zjistili, že se u nás pracuje až od devíti, a snažili se tak vyhnout komplikacím. Nepočítali však s tím, že někteří zaměstnanci (ranní ptáčata, snaživci nebo ti, kteří nestíhají) chodí do práce i dříve.
Tito odvážlivci si narychlo připravili transparenty a jali se bránit tabuli vlastními těly. K demonstrantům se přidávaly známé osobnosti (např. bývalý extraligový hráč Sparty a USK Praha Daniel Dvořák), náhodní kolemjdoucí a dostavil se i sám Stevie, který se na protest připoutal vánočním řetězem k bráně. Atmosféra houstla a i v desetistupňovém mrazu začínalo být horko. Vysvětlování významu a postavení Offlineblogu dělníkům nikam nevedlo, neboť oni byli jen vykonavateli vůle někoho v pozadí (těžko určit koho, vždyť Offlineblog se rovnoměrně opíral do všech).
Tato utajená osoba zřejmě stála i za následným incidentem. Znenadání se odněkud vyhrnuli neoznačení černooděnci a začali protestující brutálně vytlačovat. Zvláště muž zachycený na fotografiích vynikal omezeností, zaslepeností a agresivitou. Nejenže administrátora Offlineblogu hrubě slovně napadal a urážel, ale vzápětí ho bezhlavě zbil obuškem a za použití velmi bolestivých hmatů a chvatů ho odvlekl neznámo kam. Při dalším svém příchodu napadl také fotografa. Kdo byste snad toto nelidské a nepříjemné individum poznal, dejte nám vědět.
Po masakru již nic nebránilo v destrukci Offlineblogu a za pár minut už bylo na místě tabule prázdno.
Odsuzujeme tento odporný a nebezpečný zločin a jsme připraveni držet protestní hladovku u osiřelé zdi (jen co se trochu oteplí a my se pořádně nadlábneme). Zatím v protestu pokračuje pouze Stevie, neboť jemu mráz ani hlad nevadí (a také nemůže najít klíček od visacího zámku).
Nás jen tak někdo neumlčí, Offlineblog přechází do ilegality.  
 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Anonym, 1.5.2009 12:17

Vy jste teda vtipalci :-))

JPa, 21.1.2009 16:54

To dnešní Anonym: díky za chválu, ta vždy zahřeje. S článkem pana Vanči však moc nesouhlasím. Z jeho textu může neznalý člověk nabýt dojmu, že byly vykáceny celé letenské sady i s kusem Stromovky, Šárky a obory Hvězda. Zlí úředníci zničili pozemský ráj a na jeho místě zbudovali měsíční krajinu s úmyslem zahltit Prahu auty. Pravda je, že zmizel trávník, asi pět stromů (které stály za řeč), a pak už jen písek. Možná jsem naivní, ale opravdu si myslím, že po dokončení tunelu se situace (nejen na Letné zlepší). A nepohodlí při stavbě se dá vydržet. Rozhodně bych šetřil slovy jako "scenérie zmaru", "neodčinitelný zásah do života lidí", "fráze, faleš, farizejství" nebo "arogance".

Anonym, 21.1.2009 13:44

Tak jsem po pár týdnech zase přišla na vaše stránky, protože Offline blog můžu z tramvaje vídat těžko. Aspoň jsem se vždycky koukla sem, jakou srandou mě zase potěšíte... Ach jo, kdybyste neměli tak úžasnej humor, nesla bych to snad líp. Jenže máte... No nic, nezbude než doufat a sledovat, jestli se vám podařilo sehnat novou tabuli a kde. Držím vám pěsti a k odporné destrukci Letné doporučuji přečíst si úžasný článek J. Vanči v Týdeníku Rozhlas č. 5/09 ;-)

Jirka, 15.1.2009 10:23

Tak zpravodajstvi z mista cinu. Par dnu pote uz nestoji zni zed, pomalu mizi dalsi a pod okny se otevira pekelna jama.

Hledam praci se stabilni budovou. Znacka specha!!!!

Wodouch, 14.1.2009 20:19

Budu Vám potají nosit sušenky a slaninu důmyslně ukrytou v kýblu s medem. Vydržte a dočkáte(me) se nápravy. Restitucione in integra.

Lucie, 12.1.2009 16:52

???? Komu co na tom mohlo vadit? Já jsem tuhle stránku sledovala ráda a vždycky jsem se pobavila? A co ta mezinárodní cena? Jak nám mohli naší tabuli vzít?

Jan Pastyřík, 12.1.2009 10:58

To Janíček: nahradil jsem y za i, protože to opravdu vypadá lépe, ale... nešlo jen o známé osobnosti, ale i o náhodné kolemjdoucí. Potom (cituji Pravidla českého pravopisu):
B. Tvoří-li podmět několik souřadně spojených jmen, řídí se psaní -i nebo -y těmito pravidly:
1. Je-li mezi podstatnými jmény alespoň jedno rodu mužského životného, píše se -i. Záleží však i na postavení podmětu vzhledem k přísudku:
a) Předchází-li podmět před přísudkem, píše se -i vždy: Otec i matka šli večer do divadla.
b)Následuje-li podmět za přísudkem, je možná shoda i podle nejbližšího jména několikanásobného podmětu, pokud je toto jméno v množném čísle:
Předmětem studia se staly kosatky a delfíni vedle Předmětem studia se stali kosatky a delfíni. -- V soutěži vystoupily pěvecké sbory i sólisté vedle V soutěži vystoupili pěvecké sbory i sólisté.

Takže tak.

jajajast, 12.1.2009 09:12

brutáááální! Plyn není, mrzne a ještě toto! No .... toto! Zalykám se bezmocným vztekem, slzy ponížení se derou do slábnoucího zraku, nemám slov (a to se mi v životě nestalo). Fakt je ten, že mi celý víkend bylo divně, dokonce ani veselice na TV Barrandov mě nepotěšila (i když - Dan tam byl! a srrrrrrrdííííííííčka se chvěla....) - no a teď to vím, teď vím proč! Co ještě může přijít?!

Na druhou stranu: tak maximálně OFF ještě nikdy Offlineblog nebyl!

Nu což - není hanbou uronit kroupu a pokusit se ... žít dál ... Ale nevím, nevím

kasme mo.ttnz.cz, 10.1.2009 17:41

Opravdu hrůza!!! I na mé fotce je již pryč http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnicedalnice/tunelblanka/letna/090109/P1090215.JPG.html

Viz také AKTUÁLNÍ VÝVOJ - Postup prací - Staveniště Letná
9. ledna 2009 - inženýrské sítě a komunikace - Bourání zídky u budovy EtNetera z důvodu vedení sítí.
http://tunelblanka.cz/aktualni-vyvoj-postup.php?action=8&subsection=59

Jsme s Vámi!!! tým mo.ttnz.cz

janíček, 10.1.2009 15:29

A ještě ...známé osobnosti se přidávali...? Lidi, vždyť je to učivo prvního stupně základní školy!

JPa, 10.1.2009 09:08

Děkuji za upozornění, to mi uniklo ... Hned v pondělí to opravím na "Příspěvci mohli ..." ;-)

skybedy, 9.1.2009 21:47

Příspěvky mohli... ? Bože, ta čeština...

onthera, 9.1.2009 18:48

sem zvědavej jak se bude vydávat offline blog v ilegalitě. předpokládám, že stránky ETN do několika hodin přestanou jít. Už v pátek odpoledne jsem zaznamenal výrazné výpadky :-)

Hakim, 9.1.2009 17:39

uz se tesim na tu hladovku :-D

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ