ETN Life

Ilustrační obrázek

Et netera Doksyman 2009

02. 09. 2009 15:30    kategorie: ETN Life    autor: OČi    komentářů: 0

Předposlední prázdninový víkend se sjeli triatlonisti z širokého, dalekého okolí na Mácháč. Konal se druhý ročník ET NETERA DOKSYMAN. Báječné počasí, dvojnásobná účast oproti minulému ročníku a výborná organizace definitivně zařadili Doksymana mezi nej závody letošního ročníku. Et netera přispěla dobrovolníky na organizaci, jako sponzor i jako dodavatel úspěšných závodníků.

Malebné prostředí Máchova jezero zurčelo životem, Na jedné straně se chystali vyznavači taneční hudby na tradiční akci "Mácháč", na straně druhé se sjížděli triatlonisté z celé ČR. Obě skupiny šlapaly svým rytmem, ta první v noci, druhá přes den.

Pátek byl ve znamení organizace. Postavit depo pro kola, vyznačit trať, připravit startovní balíčky, krmivo a pitivo na občerstvovací stanice. Bylo toho dost, takže jsme se večer po zásluze odměnili v místním baru.

V sobotu vše zahajovali plavci. Navlečeni v neoprénech připomínali tuleně. Podobně se potýkali s vodou, podobně se do vody těšili. První závod na 750m byl pro mnohé spíše takovým rozplaváním. Zvítězil náš Zbyněk Hraše, Martin Černohorský skončil devátý. To 3 km trať už byla větším oříškem, závodní pole se pořádně roztrhalo a ukázalo mnohdy až propastné rozdíly mezi plavci. Zbyněk doplaval třetí a ještě dlouho po tom, co se osušil a převlékl, připlavávali poslední stateční.

V brzkém odpoledni se konečně dostalo na triatlon. Sprint verze (0,7km plavání - 20 km kolo - 5 km běh) přilákala na start okolo stovky závodníků. Naše barvy tentokrát hájil, ve zbrusu nových botách, jež do široka zářily jasnou, červenou barvou, Jirka Štěpán, který závod bral jako součást tréninku na regulérního Ironmana (3,7km plavání - 180 km kolo - 42 km běh). Dokončil na 23. místě.

Neděle již byla celá vyhrazena HalfIronmanu (1,9 km plavání, 90 km kolo, 21 km běh). Na trať se vydalo téměř dvě stě odvážlivců. Své kvality již zde mohla jednoznačně prokázat asi největší hvězda českého triatlonu, Petr Vabroušek. Zvítězil s velkým přehledem. Zbyněk Hraše skončil sedmý, Lukáš Blail na 28. místě.