ETN Life

Ilustrační obrázek

Et netera vás zve do divadla

01. 11. 2009 00:15    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 0

V rámci spolupráce firmy Et netera s neziskovými organizacemi se vracíme k divadlu Alfred ve dvoře, které uvádí autorské projekty a prezentuje současné trendy z oblasti živého umění s akcentem na pohybové, vizuální a experimentální divadlo. V listopadu uvádí premiéru hry SIFON.
 

Představení se pohybuje na hranici mezi výtvarnou performancí a divadelní zpovědí. Tvůrcům jde o to, vyjádřit se k určitým tématům, kterými jsme dnes obklopeni. V centru pozornosti stojí člověk, na kterého média denodenně vyvíjejí informační nátlak. Informace ale nejsou předkládány jako objektivní zprávy, ze kterých si můžeme vytvořit vlastní názor, ale jako pojmy, které už jsou názorově vyhraněné. Ten velký všudypřítomný tlak vede časem k tomu, že se máme chuť ke všemu vyjadřovat. A že cítíme potřebu všechny nastřádané informace za každou cenu nějak roztřídit.

Náš hrdina v sobě nosí spousty nastřádaných informací, které nestačil zpracovat, ohodnotit, "přefiltrovat". Je jimi přímo přesycen. Představení SIFON je okamžik, kdy všechny tyto uložené myšlenky a zprávy přerostou přes hranici únosnosti a je třeba je ze sebe vypustit. Podobně jako odpad.

VOJTA ŠVEJDA (Ostrava) se věnuje herectví, autorské divadelní tvorbě a improvizaci. Absolvoval HAMU v Praze a Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Aktivně spolupracuje s divadlem Alfred ve dvoře, skupinou Matapa, Adriatik Uvádí a divadelním sdružením Krepsko. Je členem improvizovaného invazivního rockového seskupení Zuboženy alias Voříšci, občasného folkového seskupení Těrígat a Anekdotikpunk dua Šedesátiny Jarky N. Autorsky se podílel na projektech Arktický Robinson aneb Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla, Albert se bojí, Pullcherium Famfulare Mundi, Polaris, Metamorphósis Famfuláre a Bliss.

JAN KALIVODA (Hranice) je zvukový mág a skladatel. Studoval filmový zvuk na VOŠF v Písku a tradiční indonéskou hudbu na Bali. Vytvořil hudbu pro představení Dr. Schreck Klinik das blutig Kabinett, Once Enacted, Thrice Remembered, Matapa.de, Sturctures of Instability, Arktický Robinson aneb Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla a Polaris. Je členem nezávislého uměleckého sdružení Undo and Redo. Vystupuje v improvizovaném představení Metamorphosis Famfuláre, pravidelně v divadelní show Domácí ukoly z pilnosti a jako hudebník ve skupině Krepsko. Je členem seskupení Zuboženy alias Voříšci a Anekdotikpunk dua Šedesátiny Jarky N.

Premiéra: 25. 11. 2009 v divadle Alfred ve dvoře,
námět, scénář, hudba, autoři představení: Vojta Švejda, Jan Kalivoda,
scénografická spolupráce: Radka Mizerová,
světla: Jan Dörner,
hrají: Vojta Švejda a Jan Kalivoda
podpořili: Hlavní město Praha a MOTUS o.s. – produkce divadla Alfred ve dvoře.

Alfred ve dvoře je otevřenou scénou pro unikátní autorské projekty a progresivní uměleckou tvorbu. Funguje jako produkční dům poskytující prostor a zázemí umělcům, kteří svou tvorbou přesahují jednotlivé umělecké disciplíny a pracují projektovým způsobem. Provozovatelem divadla Alfred ve dvoře je občanské sdružení MOTUS. Z popudu o.s. MOTUS vznikl také projekt Nová síť – distribuční síť pro cirkulaci nezávislých divadelních projektů.

ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7 Holešovice, 170 00
divadlo@alfredvedvore.cz
Pokladna divadla a bar TURBÍNA jsou otevřeny hodinu před představením.
Facebook: Alfredvedvore.
Dopravní spojení: tramvaje 1, 5, 8, 12, 17, 25, 26 zastávky Strossmayerovo náměstí, Kamenická, Veletržní.

www.alfredvedvore.cz

Více o akci "12 pro 12"

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ