ETN Life

Ilustrační obrázek

Zveme vás na meditaci

04. 06. 2010 10:45    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 0

V meditačním centru buddhismu Diamantové cesty v západočeských Těnovicích proběhne ve dnech 18. – 22. června 2010 již 11. kurz s dánským učitelem buddhismu lamou Olem Nydahlem. Jeden z mála Evropanů respektovaný tradičními učiteli buddhismu přijíždí do Česka nejméně dvakrát ročně. Jeho přednášky vždy navštíví okolo 1500 posluchačů.
 

Kurz začíná úvodní přednáškou lamy Oleho Nydahla na téma buddhistická meditace. Je vhodná nejen pro ty, kdo se buddhismu věnují již delší dobu, ale také pro všechny zájemce, kteří se s buddhismem setkávají poprvé.

popis

Další dny bude lama na meditačním kurzu předávat učení o tzv. Přípravných cvičeních pro dosažení Velké pečeti (tib. ngöndro). „Jedná se o soubor velmi efektivních meditačních cvičení, jejichž vykonávání umožňuje mysli spočinout sama v sobě a rozpoznat svou podstatu. Každé z nich se vykonává mnohokrát a právě díky množstvím opakování se v mysli dostavují skutečné změny,“ vysvětluje jeden z učitelů Jan Matuška a dodává: „Mysl je díky nim mnohem stabilnější, radostnější a svobodnější.“

Nejen úvodní přednášky, ale kterékoliv části z ostatních dnů meditačního kurze se lze zúčastnit bez ohledu na to, zda je návštěvník úplný začátečník, či již meditace provádí.

Více informací o kurzu...

Více o akci "12 pro 12"...

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ