ETN Life

Ilustrační obrázek

Jaký byl Et netera Doksyman 2010

20. 08. 2010 11:30    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 0

Podle ohlasů účastníků vydařený. Pěkné tratě v okolí Máchova jezera, organizace na úrovni, výborná atmosféra. Nakonec se umoudřilo i počasí.

Ještě v sobotu tomu tak docela nebylo. Celou noc i ráno hustě pršelo a byla zima. Těsně před startem krátkého závodu déšť ustal, a tak se téměř stovka neohrožených mužů a žen mohla za přijatelných podmínek pustit do souboje s tratí 0,7-30-7 km.

Nedělní HalfIronman už probíhal za slunečného počasí. Jen svěží vítr komplikoval sto šedesáti čtyřem účastníkům zejména 1,9 km plavecké části, protože zdvihal nepříjemné vlny.

Na cyklistice (90 km) už problém s větrem nebyl, protože okruh je většinou kryt lesem.

S každým kilometrem běhu (21 km) bylo víc a víc vidět, kdo se ještě pere s časem a kdo hlavně sám se sebou a svým tělem. Nakonec většina trénovaných sportovců i lidí, pro které to byla premiéra, dorazila do cíle a mohla si užívat pocitu uspokojení a také příjemné masáže.

Et netera Doksyman vstupuje do povědomí veřejnosti jako závod s příjemnou atmosférou. Skupina ETN Fans, která už rozhýbala nejednu akci, byla opět nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná. K ní se přidávali i kolemdoucí a místní. Závodníci vzpomínají zejména na jednu fanynku, která je nezaměnitelným způsobem hnala vpřed.

Kompletní výsledky všech závodů Et netera Doksyman 2010.

Stovky fotografií z akce najdete třeba zde nebo zde.