ETN Life

Ilustrační obrázek

Offline 2010 - Co přináší řeka?

14. 09. 2010 09:45    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 0

Offline je firemní akce, na kterou se těšíme celý rok. Na víkend se odpojíme od počítačů a jedeme tmelit kolektiv. Stejně jako loni jsme se ani letos nevypravili jen tak se někam bavit.
Sebrali jsme nářadí, vyhrnuli rukávy, plivli si do dlaní a vyrazili na sever Čech pomáhat s likvidací následků bleskových povodní.
 

Jet dobrovolně pomáhat není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Katastrofy přicházejí nečekaně a neptají se, jaký termín se vám hodí. Humanitární organizace mají na práci důležitější věci než se starat o skupinu dobrovolníků, která je sice velká, ale je tvořena lidmi od počítačů, kteří jsou považováni za manuálně... řekněme... méně zručné.

Naštěstí jsme našli starosty, kteří nemají proti ajťákům předsudky a naši pomoc uvítali. Takže jsme se mohli vybavit nářadím a směle vyrazit do Hrádku nad Nisou a Bílého Kostela nad Nisou, které zmíněná řeka nepěkně poničila. Zázemí pro sedmdesát dobrovolníků jsme nalezli v kempu Kristýna, jehož je město Hrádek majoritním vlastníkem.

Myslíte si, že když od záplav uběhl už měsíc, není v zasažených oblastech co dělat? Ha, chyba lávky (tedy pokud ji kompletně neodnesla voda). Městské úřady mají plno práce s pomocí lidem, kterým mnohdy nezbylo nic kromě toho, co měli právě na sobě. Na škody napáchané na obecním majetku nezbývají peníze ani síly.

Pustili jsme se do pomáhání. Někteří přiložili ruku k dílu při přípravě dřeva. Nejenže se blíží zima, ale v domech je potřeba topit už teď, protože jsou stále podmáčené a slabé sluníčko babího léta na jejich vysušení nestačí.
Další se pustili do čištění míst, kam voda nanesla bahno, stromy, PET lahve a další nepořádek.

Za dva dny se podařilo udělat spoustu práce. Odjížděli jsme s dobrým pocitem a hřály nás díky od lidí, kteří se už mnoho dní statečně perou se situací, do které je rozbouřená voda dostala během pár hodin.

Jednalo se o první Offline po spojení firmy Et netera s První multimediální a dopadl výborně. Poznali jsme se nejen při práci, ale i během večerního grilování a zábavy (dokonce přišel-nepřišel i kouzelník).

Za pěkný víkend děkujeme starostům a obyvatelům měst Hrádek a Bílý Kostel, provozovatelům kempu Kristýna a kamarádům z F.A.J.N. agency, kteří nám pomáhali akci logisticky připravit.

Do obou obcí posíláme i finanční pomoc.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ