ETN Life

Ilustrační obrázek

Offline 2011 - Není bláto, jako bláto

29. 09. 2011 12:00    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 0

Offline je firemní akce, na kterou se těšíme celý rok. Na víkend se odpojíme od počítačů a jedeme tmelit kolektiv. Stejně jako v předešlých letech jsme se ani letos nevypravili jen tak se někam bavit. Sebrali jsme nářadí, vyhrnuli rukávy, plivli si do dlaní a vyrazili na jih Čech do Národního parku Šumava.
 

Šumava má jednu nevýhodu - je celkem daleko. Čtyřhodinová cesta autobusem hrozila komplikacemi (jsme parta velmi veselých cestujících), ale nakonec proběhla celkem v pořádku a my jsme se ocitli na konci světa, v obci Dobrá, která se nachází v bývalém zakázaném hraničním pásmu. Zde nás uvítala Hospoda u Němečka. Na první pohled se zdálo, ze celou naši výpravu nemůže pojmout, ale na druhý se ukázalo, že celá chalupa je prošpikována důmyslnou sítí chodeb a pokojů s úchvatnou atmosférou. Každý našel svou postel.

Krásný den pomalu přešel do krásného večera, který jsme vyplnili zábavou a označováním přidělených holinek. Nešlo však jen o prosté podpisy, invencí se nešetřilo a za chvíli se objevily modely, za které by se nemusel stydět Baťa ani Manolo Blahnik.

Ráno přijeli Iva s Honzou, zaměstnanci NP Šumava, a mohli jsme vyrazit do míst, kde jsme chtěli pomáhat. O co šlo? V národním parku je spousta rašelinišť, ale mnoho z nich bylo v minulosti průmyslově vytěženo (zahrádkáři, styďte se) a tím zbaveno života. Naším cílem byla revitalizace těchto míst. Práce spočívala v hloubení děr, do kterých se bude chytat voda a následně se v nich uchytí rašeliník. Vykopaným blátem jsme přehrazovali odvodňovací kanály.
Práce nám šla hezky od ruky a my ryli do historie až na úroveň Faraónů (žádnou hrobku jsme neobjevili, fakt).

Za odměnu nás Iva vzala (po skupinkách) na fungující rašeliniště do nepřístupné první zóny NP, kde byl před námi naposled možná jen král Šumavy.

Na večer byla připravená tradiční grilovačka, kterou připravil náš dvorní kuchař Jiřík. Následovala zábava zelená, ženy, zpěv a přijímání nováčků. Nad ránem jsme poslouchali z okolních luk řvoucí jeleny.

Velké poděkování patří RNDr. Ivaně Bufkové, PhD. a Ing. Janu Mokrému, kteří s námi akci připravili a mnoho nového nám ukázali.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ