ETN Life

Ilustrační obrázek

Jak jsme oslavili ETN patnáctiny

21. 02. 2012 14:15    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 1

Et netera dosáhla zletilosti. Oslava firemních patnáctin byla zcela výjimečná akce. Ať už tím, že se jí účastnilo devadesát lidí, nebo tím, že to byl první společný ETN výjezd na hory.
 

Už na jaře loňského roku jsme se začali rozhlížet po vhodném místě. Dostali jsme několik levnějších i dražších nabídek, a to aj ze Slovenska či Rakouska.

Jak jsme se nakonec ocitli na Friesových boudách? Je to místo, kde dělal své první lyžařské kroky náš umožňovač. Hezká poloha, ne moc daleko od Prahy, přiměřený svah, na který se nám nebude cpát horda dalších lidí. Tak jsme v říjnu jeli na první obhlídku. Hotel tehdy procházel rozsáhlou rekonstrukcí, hemžil se dělníky, všude prach, cihly, sádrokarton, dráty, dvojlinky, trojlinky, krabice odbočné… atd. Karel s Luckou (tehdy pro nás ještě Ing. Polívka s manželkou) nás prováděli holými openspacy a nadšeně vyprávěli: „Tady si představte budou pokoje, tady kuchyň, tam co je ta hromada suti herna a tam co není nic bazén.“ Trochu se nám nechtělo věřit, že za tři měsíce něco z toho uvidíme. A hle, při další návštěvě po Silvestru to tam skoro všechno bylo a v den D o víkendu V nás už přivítal zcela připravený luxus. Skvěle vybavené pokoje, jídelna, bar, kulečník, herna, knihovna, wellness a spousta dalšího. A do toho usměvavý a ochotný Karel s Luckou s partičkou vlekařů, kuchařů a číšníků.

Odjezd se nám trošičku zpozdil, ale ne zase o moc, takže řidiči manko dohnali. V autobusu A zpříjemňovali cestu Sněženky a machři, v autobusu B (tím nechci říct, že by byl nějak podřadnější, jde jen o technické rozlišení) zase rodina Homolkova. Cesta vesele ubíhala. Až jsme se dostali k prvnímu kritickému bodu – odbočení z hlavní silnice na zasněženou cestu do Strážného. Ale řidiči byli machři a i přes několik tupých, motajících se a překážejících turistů nás dovezli až do lomu.

Tady jsme naložili věci do rolby a s optimismem vyrazili na čtyřkilometrový pochod vzhůru.Had lidí se postupně natahoval a lesem se rozléhalo hromadné funění. Po zdolání prvního exponovaného úseku se však cesta trochu zmírnila a chůze se stala pohodlnější (navíc v půlce, když se otevřel krásný výhled na samotný hotel v dálce, nás čekalo občerstvení). Díky ní a pěknému počasí se z pochodu smrti stala příjemná procházka. Nikdo nevyměkl, všichni se s kopcem prali až do konce. Hoteliér Karel na skútru ještě několikrát projel kolem, ale zájemce o svezení nenašel (při pohledu na některé lezce se tomu dost divil). Nahoru došli všichni.

Ubytování proběhlo bez problémů a všichni se nahrnuli na večeři (o naše žaludky se po celou akci staral hotel ve spojení s naším kamarádem a dvorním kuchařem Jiřinou. A bylo to ze všech stran skvělé).

Po večeří někteří zůstali na baru, další šli hrát různé hry, jiní se naložili do sauny, páry, bazénu či vířivky a nemalá skupina vyrazila na večerní lyžování. Zde se objevila první komplikace. Většina lidí využila nejbližší půjčovnu, takže se v lyžárně objevilo asi deset párů úplně stejných lyží. Málokdo si pamatoval číslo těch svých, a tak vzniklo improvizované testcentrum, kdy lidé postupně vyzkoušeli i několik párů. Po upravené sjezdovce plné prašanu to pěkně svištělo a večer hezky ubíhal i díky medovině, kterou na zahřátí dolévali jezdcům vlekaři. Následující večírek byl spíše tradiční a nijak moc se nevymykal.

V sobotu se na nás smálo sluníčko, i když skrz jemný opar. Svah se zaplnil lyžaři, snowboarďáky a sáňkaři. Z údolí dorazili lyžařští instruktoři, kteří se ochotně pustili do začátečníků. Vymysleli pro ně řadu náročných cvičení, která byla obtížná, ale pokroky byly hnedle vidět (podobně na tom byli odpoledne pokročilí, kteří chtěli zkritizovat svůj styl). Hore svahom fičely skútry, za nimi vláli lyžaři či prknaři. Každý si našel to své a náhle tu byl večer.

Před večeří přišel čas na jedinou oficialitu zájezdu – slavnostní předávání filmových cen (benefitů 100 za 10, ceny za dlouhodobý přínos – umožňovač, a ceny za dosavadní životní dílo – otcové zakladatelé). Bylo přesně v duchu ETN, trochu veselé, trochu milé, trochu dojemné (pár lidí se přiznalo, že v šeru sálu i nějakou tu kroupu uronilo).

Po večerním lyžování jsme se shromáždili ke zhlédnutí fireshow, které se zhostil kolega Honza. Sám dokázal oddřít šest minut ohnivého víru. Jedna odlétnuvší jiskra zapálila ohňostroj, který se náhodou povaloval poblíž.

Pak se rozjeli dva nezávislé, a přesto propojené večírky. V jídelně to byla „Pacoš párty“, kde trsali a pili lidé v pyžamech a županech. Venku probíhal večírek na sněhu. Teplota byla hluboko pod -10 stupni, ale i tak jsme tam vydrželi asi pět hodin. Konečně se dostalo na muziku na svah, kterou jsme společně dávali dohromady před zájezdem. Občas se sice poškorpili mladí se staršími ohledně playlistu, ale nakonec si každý přišel na své, tančilo se o sto šest, dokonce i na pogo došlo. Večírky postupně utichaly.

Druhý den se na svah vypravili jen ti skalní, spousta lidí měla práci s tím, dát se trochu dohromady. Kolem poledního vyrazili dolů pěšáci, po chvíli následováni jezdci. Řidiči zařadili jedničku a vyrazili ku Praze.

Komu poděkovat za super akci? Lidem, kteří ji umožnili, lidem, kteří spolupracovali na realizaci (Hotel Friesovy boudy, agentura FINETIME s.r.o., Ohňostroje Novák), ale hlavně všem, kteří na ni dokázali vydělat a jet na ni s pocitem, že prostě chtějí strávit svůj čas s podobně smýšlejícími lidmi. A to se povedlo (přesně ve stylu filmové hlášky „máme styl, známe taktiku – zvítězíme!“).

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Supermário :-), 6.3.2012 20:19

Super fotky a super akce jako vždy ;-)

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ