ETN Life

Ne vždycky šlo mluvit svobodně, vzpomínáte?

11. 06. 2012 16:15    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 0

V rámci spolupráce společnosti Et netera s neziskovými organizacemi vás zveme k účasti na projektu TÝDEN SVOBODY, který pořádá obecně prospěšná společnost OPONA.

 

popis OPONA byla založena na podzim roku 2007 za účelem připravit veřejné a široké veřejnosti volně přístupné oslavy 20. výročí pádu železné opony - události, která zásadním způsobem ovlivnila životy lidí v zemích bývalého socialistického bloku a otevřela před nimi zcela nové možnosti a příležitosti.

Činnost OPONY se nyní zaměřuje zejména na realizaci interaktivního zážitkového prostoru Trenažéru totality a projekty, které zdůrazňují důležitost interkulturního a občanského dialogu, podpory demokracie, jejich principů a aktivního podílení se na jejím každodenním fungování. Demokracie a svoboda nejsou samozřejmostí života. Na to se často zapomíná.

TÝDEN SVOBODY je projekt, který připomíná hodnoty, na nichž je vybudována naše společná euro-americká civilizace. Ne náhodou se srdcem tohoto mezinárodního projektu stane „srdce Evropy“, tedy Praha.

Hlavním tématem druhého ročníku TÝDNE SVOBODY bude jedno ze základních lidských práv - SVOBODA SLOVA.

Cílem je vytvořit prostor pro otevřenou komunikaci lidí aktivně činných v podpoře či obnově demokracie v Evropě i dalších částech světa s širokou veřejnosti prostřednictvím kultury, dialogu a happeningů. Ukázat, jak je možné v současné době bojovat proti totalitě či podporovat a zlepšovat demokracii v zemích, kde je neprávem považována za samozřejmost.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ