ETN Life

Ilustrační obrázek

Et netera vás zve na výstavu „Praha fotografická“

18. 07. 2012 16:45    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 0

Ve čtvrtek 12.7. proběhlo za účasti primátora Hlavního města Prahy MUDr. Bohuslava Svobody slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Praha fotografická. Akce odstartovala výstavu vítězných a vybraných snímků ze 16.ročníku, která potrvá až do 31.8.
 

Soutěž, kterou pořádá Společnost přátel fotografie a Svaz českých fotografů, každoročně mapuje proměny hlavního města očima amtérských i profesionálních fotografů. V 16. ročníku se zúčastnilo 109 fotografů s 1045 fotografiemi, jimiž se následně probírala jedenáctičlenná porota se zahraniční účastí vedená akademickou malířkou a grafičkou Danou Bleyovou.

Stejně jako se mění město, mění se i struktura účastníků soutěže, což dává výsledné výstavě neustále novou podobu, i když se pohybuje v rámci stabilních kategorií. Právě jejich rozmanitost umožňuje tradičním fotografům koncepční přístup a propracování jednotlivých témat a zároveň otvírá příležitost pro nové talenty a mladé fotografy.

Společnost Et netera letos podpořila kategorii Kronika hlavního města, která zachycuje události pravidelně se opakující – karnevaly, masopusty, pražský maraton – i mimořádné. Letošní ročník ovlivnila především atmosféra okolo úmrtí a pohřbu bývalého prezidenta Václava Havla. Fotografové také aktuálně zachytili Prahu jako dějiště protivládních a dalších demonstrací a mítinků. Nemalá pozornost patří i pouličnímu umění, scénickému i výtvarnému, stejně jako významným výstavám, koncertům a divadelním představením. Jako každoročně se i letos objevily záběry kuriózních přírodních jevů, bouře, blesky, zatmění.

Mezi oceněné patří i náš kolega Pavel Pola, který byl úspěšný hned v několika kategoriích (viz galerie).

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ