ETN Life

Ilustrační obrázek

Jaký byl Offline 2012? S překvapením!

17. 10. 2012 16:45    kategorie: ETN Life    autor: JPa    komentářů: 1

Offline je víkendová firemní akce, na kterou se těšíme celý rok. Pokaždé se snažíme posunout ho někam dál, aby byl lepší, nezapomenutelný a výjimečný. Letos se to opět podařilo.
 

Převratný byl už fakt, že jsme jeli na Kristýnu u Hrádku nad Nisou, kde už jsme byli po povodních v roce 2010. To se ještě nikdy předtím nestalo, abychom někam jeli dvakrát.

Zkraje léta jsme se sice začali poohlížet po místě, kam bychom mohli vyjet a po náplni, kterou bychom mohli dělat. Už se něco rýsovalo, když tu přišel Umožňovač se zcela jinou věcí. Hanička s Láďou se na něj obrátili s prosbou, že by se rádi vzali v kruhu těch, se kterými je jim dobře. Všichni jsme se pro tuto myšlenku nadchli a začalo martyrium lhaní a mystifikací, abychom ostatním nezkazili překvapení.

Tak jsme vymysleli povídačku, že je potřeba některé věci po dvou letech dotáhnout, a že nám chce pan starosta osobně poděkovat. Tak také vznikl krycí název pro svatbu - „Setkání se starostou.“

A tak jsme se v pátek nalodili do jednoho většího a jednoho menšího autobusu vyrazili vstříc zážitkům.
Dorazili jsme na Kristýnu, kde už nás čekali naši věrní – Jiřina a Sůvič, což znamenalo, že o dobré jídlo nebude nouze. První z večírků mohl začít.
V sedm hodin začala prosakovat fáma, že je vyhlášena prohibice. Rychle jsme si s obsluhou v restauraci ujasnili situaci – televize tam není, rádio nehraje, na internet nikdo nekouká, tedy o prohibici nevíme.
V devět nám to ale osobně přijela oznámit hlídka policie. V tu chvíli jsme již ale měli dostatečnou zásobu „vlastního“ alkoholu. Většinu z něj přivezl Jiřina, který nás prostě zná.
Dost ho bylo i na přípravu Holečkovky, čímž večírek pro některé nováčky skončil.

Ráno sluníčko uvítalo nabuzené pracanty a vyrazili jsme do práce. Jedna skupina měla za úkol vpravit do kamenité půdy sedm doubků, zatímco druhá opodál likvidovala daleko vzrostlejší stromy. Původní zadání sice znělo zbavit kus lesa náletových rostlin, ale přijímali jsme těžší a těžší výzvy.

Už v průběhu práce začali někteří cosi tušit. Co se děje? Háňa s Láďou jdou dobrovolně pro pivo, ale to přinese někdo úplně jiný. Možná jsou HaL v druhé skupině (druhá skupina si samozřejmě myslela opak). Proč se objevili i kolegové, kteří tvrdili, že přijet nemohou (a někteří mají s sebou i děti)? Setkání se starostou se blížilo.

Na pláži pak pan starosta Martin Půta pronesl několik hřejivých slov. A pak už mohlo vypuknout plánované překvapení. Vytvořeným špalírem nastoupili dva krásní mladí lidé. Nebylo v tu chvíli hanbou pro otrlé ajťáky, kteří jindy bez mrknutí oka posunou termín nebo vyhodí měsíční práci, uronit kroupu. A do rachotu našich slzí zaznělo dvakrát ANO.

popis

Následovala dlouhá řada gratulací, focení a první ochutnávka dovezeného moravského etylalkoholu. Pít se mohlo beze strachu, neboť na dovozcích, kteří tento mok pijí prakticky denně nebylo vidět nějaké mimořádné následky.

Odpoledne poklidně ubíhalo, až do okamžiku, kdy Sůvič (pod záminkou, že musí jet pro pečivo) unesl s dalšími lidmi nevěstu. Zkusili se ukrýt v hospodě v Hrádku, ale odmítli jim tam nalít. Naštěstí geografické umístění Offlinu poskytovalo další možnosti. Nad polskou Bogatynou zvítězila německá Žitava, kde se únosci rozhodli najít úkryt.
Nálevna byla nakonec objevena, ale zabralo to tolik času, že ženich se stíhací partou se ve dveřích objevili asi patnáct minut po dosednutí. Ceny byly celkem příznivé, a tak se obě skupiny pustily do díla.
No, nejdříve došly skleničky (pak se umyly a jelo se nanovo), pak došel tvrdý alkohol. Nakonec došla herr hostinskému trpělivost a všechny vyrazil.

Svatebčané se navrátili právě včas, aby mohl vypuknout taneční večírek. DJ Trnkáč pouštěl (až na pár přešlapů) samé dobré fláky a rej lidí se kroutil ve všelijakých kreacích až do ranních hodin.

Byla to úžasná akce. Krásně to vystihl jeden dlouholetý Etneterák:
Pozvat na svatbu pár kamarádů z práce je běžné. Ale pozvat na svatbu pár příbuzných, kteří se ztratí jak kapka v moři nalitých kolegů - to chce odvahu.
Jsem už nějakej ten pátek v Etneteře a různých večůrků jsem zažil hodně. A tak si pokaždé trochu unaveně říkám:
"Stojí ti to, Jiříku, za to? Bude to zase stejný chlastání a tak. Máš rodinu, bude ti blbě nebo zase někam spadneš, ..."
A překvapivé je, že je to opravdu stále stejné. Stejně dobré ;-). Letos dokonce ještě o dost lepší. ;-)

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

máma, 18.10.2012 07:14

Až se příště narodím,chci pracovat ve firmě,kde jsou tak bezva lidičky jako v Et netera.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ