ETN Life

12 pro 12 únor

01. 02. 2013 11:15    kategorie: ETN Life    komentářů: 0

AFS Mezikulturní programy, o. s., je součástí celosvětové sítě AFS, která existuje již vice než 60 let. V České republice vzniklo AFS na počátku 90. let nejprve jako pobočka AFS International a v roce 1996 bylo registrováno jako samostatné občanské sdruženi nejprve pod názvem AFS Česka republika, později AFS Mezikulturní programy, o. s.

 

popis Od svého vzniku se stalo stabilní neziskovou organizaci, která ve spolupráci se svými bezmála šedesáti partnerskými organizacemi po celém světě nabízí mezikulturní vzdělávání prostřednictvím svých výměnných programů. Cílem je umožnit co největšímu počtu mladých lidi setkání s jinou kulturou, zahraniční zkušenost a pomoci jim tak rozvíjet schopnosti, získávat znalosti a osvojovat si postoje potřebné pro tvořivý a harmonicky život v dnešním multikulturním a stale více propojeném světě.

Naši angažovaní dobrovolnici jsou pravě ti, kteří se zásadně podílejí na realizaci programů. Mnohdy na základě své mezikulturní zkušenosti obětavě poskytuji podporu účastníkům a spolu s hostitelskými rodinami umožňuji studentům, účastníkům programů, prožit jedinečnou a neopakovatelnou zkušenost. Naplňuji tak posláni organizace.

Co děláme:

  • Studium na střední škole v zahraničí po dobu tři či šesti měsíců nebo celého školního roku v Evropě a v Severní Americe, ale také v Asii a Oceánii, Střední Americe, Jižní Americe nebo v Africe.
  • Hostitelsky program v České republice nabízí zahraničním středoškolákům studium na střední škole a pobyt v hostitelské rodině na tři, šest měsíců či cely školní rok.
  • Tříměsíční program evropského občanství pro studenty zaměřující se na problematiku Evropské Unie. Program je zakončen soustředěním v Bruselu.
  • Letni jazykové pobyty v délce tři, šesti až osmi týdnů v anglicky a ve španělsky mluvících zemích a v Japonsku.
  • Program pro mladé lidi starší 18 let, jehož náplní je dobrovolnická práce v místní neziskové organizaci v zemích Latinské Ameriky, Asie či v Jihoafrické republice.

Podívejte se na video, proč se s námi mladí lidé vydávají na dobrodružství do zahraničí anebo jak to naopak vypadá, když přijedou zahraniční studenti strávit rok v České republice.

Více o akci 12 pro 12...

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ