ETN Life

12 pro 12 - Aplikace EDA PLAY

03. 06. 2013 10:15    kategorie: ETN Life

V rámci spolupráce společnosti Etnetera s neziskovými organizacemi přesdstyvujeme organizaci Raná péče EDA, o.p.s a aplikaci EDA PLAY, která pomáhá trénovat zrak a jemnou motoriku dětí se speciálními potřebami.

 

popis Mnoho rodičů pro rozvoj dovedností dětí v předškolním věku používá iPad. Také pro rodiče dětí se speciálními potřebami je iPad důležitou pomůckou, kterou používají k motivaci dítěte. Poradkyně rané péče ho pravidelně uplatňují jako nedílnou součást stimulace zraku dětí se zrakovými vadami. Jen málo aplikací pro iPad však splňuje specifické požadavky dětí se speciálními potřebami. Proto nezisková organizace Raná péče EDA, o.p.soslovila digitální studio Sugar and Ketchup ke spolupráci na aplikaci EDA PLAY, která pomáhá trénovat zrak a jemnou motoriku. Aplikace vznikla za podpory Nadace Vodafone Česká republika.

Aplikace EDA PLAY je navržena tak, aby interaktivní hrou motivovala dítě ke sledování děje na displeji tabletu a k plnění úkolů. Vizuální i zvukové zpracování aplikace podporuje koordinaci ruky a oka, pohybu. Aplikace nabízí takové možnosti obrazového nastavení a obtížnosti úkolů, aby s aplikací bez problémů mohly pracovat děti se speciálními potřebami.

Aplikace je namluvena česky a anglicky.
Kategorie úkolů lze nastavit dle zrakových dovedností dítěte a úrovně jeho jemné motoriky. Některé úkoly procvičují nejen koordinaci pohybu, ale i orientaci v barvách. Aplikace byla vyvíjena ve spolupráci s odbornicemi na zrakové vady a péči o děti se speciálními potřebami.
Sekce Dovednosti zaznamenává práci dítěte s aplikací. Rodiče a terapeuti tak mohou sledovat vývoj dovedností dítěte v čase.

Veškerý výnos z prodeje aplikace bude použit pro neziskovou činnost Rané péče EDA, o.p.s. nebo pro další rozvoj aplikace, a tak se stává také úplně novým nástrojem fundraisingu.

Raná péče EDA, o.p.s poskytuje péči
E edukativní, efektivní, erudovanou, etickou, ekonomickou,
D dostupnou, důležitou, diferencovanou, dlouhodobou, do domu, důvěryhodnou,
A aktivizační, aktuální, akutní, adresnou.

Více o akci "12 pro 12"

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ