ETN Life

12 pro 12 - Podporujeme lidi od pasivního očekávání k aktivní zodpovědnosti.

10. 07. 2013 11:45    kategorie: ETN Life    autor: Jan Pastyřík

V rámci spolupráce společnosti Etnetera s neziskovými organizacemi představujeme organizaci ShineBean, o.s., kterou tvoří otevřená skupina nadšenců, kteří se chtějí dívat nově na své možnosti. A je jedno, žijeme-li kdekoli na světě a považujeme-li se za chudé nebo bohaté.

 

popis ShineBean, o.s. podporuje vzdělávání a sociálně ekonomický rozvoj v chudých komunitách v Keni, pomáhá lidem, kteří nečekají pasivně na pomoc zvenčí, ale rozhodli se sami aktivně přispívat ke zlepšení svých životních podmínek, svých rodin a dalších členů své komunity.
V České republice se věnuje rozvojovému vzdělávání a osvětě.

Projekt Artworkshop je založen na principu spravedlivého obchodu. Keňští řemeslníci dostávají od ShineBean mzdu, která jim umožní uživit vlastní prací svou rodinu za důstojných podmínek. V Keni je mnoho šikovných řemeslníků, kteří už ale často nedosáhnou na trh, kde jejich výrobky najdou uplatnění. Proto ShineBean nakupuje výrobky od zručných prvovýrobců a hledá pro ně uplatnění v Čechách. Řemeslníci dostávají za svou práci dobře zaplaceno vzhledem k místním podmínkám. Za každý nakoupený výrobek se ukládá 10% nákupní ceny do sociálního fondu.

Navštivte e-shop! Můžete si zde vybrat ručně vyráběné šperky z kostí, papíru nebo kokosu či sošky z kamene mastku. Nákupem výrobku uděláte radost nejen sobě, ale i keňskému řemeslníkovi. Výtěžek tohoto prodeje (po zaplacení řemeslníkům a provozních nákladů na dopravu) bude použit na realizaci projektu Otevřená škola.

Více o akci "12 pro 12"

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ