ETN Life

12 pro 12 - Aby byl život s rakovinou snazší

02. 10. 2014 09:30    kategorie: ETN Life    autor: Jan Pastyřík    komentářů: 0

V rámci spolupráce společnosti Etnetera s neziskovými organizacemi představujeme občanské sdružení Amelie.

 

popis Z dlouhodobých statistik vyplývá, že výskyt onkologických onemocnění se zvyšuje a týká se stále většího počtu lidi v produktivním věku. Díky moderní léčbě rostou šance na úspěšnou léčbu a život nemocných se prodlužuje. Onkologické onemocnění a jeho léčba představuje pro nemocného člověka i jeho rodinu zátěž a vyžaduje psychosociální podporu. Odborné řešení problémů před, v průběhu i po skončení léčby značně zlepšuje kvalitu života i výsledky léčby, ale v nabídce komplexní onkologické péče se zatím běžně nevyskytuje.

Amelie, o.s. vznikla v roce 2006 a od té doby rozvíjí a nabízí ucelený odborný program psychosociální pomoci pro dospělé onkologicky nemocné a jejich blízké všech typů onkologických diagnóz a ve všech fázích nemoci a léčby i po jejím skončení. Služby v Amelii zjišťuje tým specialistů, kteří dokážou účinně pomoci.
Kromě Prahy má Amelie Centra i v Olomouci a Rakovníku.

Součástí psychosociální pomoci Amelie je:

  • základní i odborné sociální poradenství
  • konzultace v oblasti psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým
  • skupinová práce s tématy blízkými onkologicky nemocným či jejich blízkých
  • zpracování prožitků - arteterapie, dramaterapie apod.
  • pohybové aktivity
  • sdílení a setkávání

Linka Amelie nabízí kontakt s odborníkem na psychosociální problematiku onkologicky nemocných a jejich blízkých. Služba je anonymní, platí se pouze za volání dle běžného tarifu. Lidé se na Linku Amelie obracejí i v krizových situacích. Obdobou Linky Amelie je Internetové poradenství. Umožňuje poskytovat odborné rady v komplexnější podobě.

Dobrovolnický program Amelie probíhá na onkologických pracovištích Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, ve Fakultní nemocnici v Olomouci a v Institutu onkologie a rehabilitace Na Pleši. Dobrovolníci rovněž dlouhodobě působí v Centrech Amelie. Základem jsou pečlivě vybraní a vyškolení dobrovolníci se zaměřením na onkologickou problematiku a průběžná péče o ně.

Akreditované vzdělávání v oblasti psychosociální pomoci nabízí Amelie od roku 2012. Je určeno především zdravotníkům, sociálním pracovníkům i zaměstnancům státní správy a místních samospráv. Témata a obsah jednotlivých seminářů vycházejí z praktických zkušeností týmu Amelie i externích lektorů.

Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci je dvouletý projekt, který Amelie zahájila v dubnu 2013. Poskytuje lidem po onkologické nemoci komplexní podporu při výběru, získání a udržení pracovního místa. Je určen lidem v produktivním věku, kteří prošli onkologickou nemocí, zároveň žijí ve Středočeském kraji a pobírají invalidní důchod. Projekt čerpá finanční prostředky z OP LZZ a je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Více o akci "12 pro 12"

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ