ETN Life

Ilustrační obrázek

Líbí se vám naše video v soutěži European Business Awards? Pak hlasujte, díky.

09. 12. 2013 11:29    kategorie: ETN Life    komentářů: 0

Etnetera se účastní poměrně velké a prestižní soutěže European Business Awards, která se skládá z několika soutěžních kol. Jedním z nich je také veřejné hlasování, které určí národní vítěze. Protože je pro nás soutěž důležitá, rozhodli jsme se vám přinést i pár souvisejících informací.
 

Hlavním smyslem soutěže European Business Awards je každoročně najít a vyhlásit nejvíce inovativní, úspěšnou a eticky zaměřenou firmu napříč celou Evropou. Pořádně těžký oříšek rozlouskne celkem 140 porotců (Českou republiku zastupuje pouze jediný český porotce Libor Němeček). Soutěž je obohacena o veřejné hlasování, do kterého se můžete zapojit i vy.

Rozhovor s Ondřejem Čihařem o průběhu natáčení

Na několik otázek k soutěžnímu videu jsme se zeptali přímo jednoho z hlavních protagonistů Ondřeje Čihaře.

1. Co pro Tebe osobně znamená účast v soutěži EBA?
EBA je velevelká celoevropská soutěž, kde dostaneme zpětnou vazbu na to proč, jak a co děláme na základě nezávislého hodnocení a v konkurenci firem z celé Evropy. V prvním části jsme vyplňovali poměrně obsáhlý dotazník na jehož základě jsme postoupili dále v jedné kategorii z 10ti, v našem případě kategorii "zaměstnavatel roku". V dalším kole všechny postoupivší firmy měly natočit video podle jednotného, velmi striktního formátu. Nyní se soutěž děli na dvě části. V jedné hlasuje veřejnost a určí národního vítěze bez ohledu na kategorii. V druhé části hodnotí videa a dotazníky odborná porota, která určí 10 finalistů v každé kategorii, tentokráte bez ohledu na národnost. Poslední kolo pak spočívá v osobní prezentaci. Z uvedeného vyplývá, že jsme museli odvést poměrně hodně práce a případný úspěch beru jako prestižní ohodnocení v první řadě pochopitelně celé firmy, tak i mé práce na soutěži samotné.

2. Porota se skládá z opravdu velkého počtu porotců. Známe, podle jakých kritérií se budou soutěžní videa hodnotit?
Kritéria jsou v podstatě dána zadáním, popisem jednotlivých kategorií. Porotci mají k dispozici jednak onen kvalifikační dotazník a pak zmíněné video, na jejichž základě budou vybírat 10 finalistů v každé kategorii.

3. Jak dlouho probíhalo samotné natáčení? Máš nějakou zábavnou historku za zákulisí?
Natáčení probíhalo ve dvou dnech. První den jsme procházeli připravený scénář a upravovali jej. Poměrně výrazně. Leccos vypadá dobře na papíře ale zní hůře na videu. Musíte sledovat nejenom samotný obsah, ale i rytmus a samozřejmě délku. Na každou kapitolu je předepsán určitý počet vteřin, do kterého se musíte trefit. Druhý den jsme točili naostro. Každou repliku na detail i polodetail, některé jsme dali napotřetí, napočtvrté, jiné jsme opakovali třeba třicetkrát. Nu a pak následoval střih a další sada změn v již natočeném materiálu.

4. Za zhruba 5-ti minutovým videem je opravdu pořádný kus práce. Nemrzí tě, že se od začátku potýkáme s technickými problémy? Nefungoval flashový prohlížeč videa, e-mailové hlasování také není úplně jednoduché.
Samozřejmě mě to mrzí, ale to je bohužel věc, kterou nemůžeme nijak ovlivnit, je zcela v rukou organizátorů. Ať již jde o technické problémy či poněkud komplikovanější proces hlasování. Nemá ale smysl se trápit něčím, co nelze ovlivnit, prostě s tím musíme pracovat.

5. Z pozice "postrkovače" bys použil jaký argument pro čtenáře, kteří sice video viděli až do konce, ale zatím zvažují, zda dát hlas?
Žádný argument přidávat asi nechci. Buď se vám zpracování a hlavně myšlenka líbí, pak budeme moc rádi za každý hlas. Pokud nelíbí, tak pro nás nehlasujte. Tak to má být. Veřejné hlasování je vždy ošemetná záležitost. Osobně je pro mě důležitější sdělení, které chceme, mimo jiné touto cestou, šířit. Budu rád za každého, kdo se po shlédnutí videa zastaví a zamyslí nad celou ideou přístupu k podnikání a lidem.

Návod: Jak hlasovat snadno a rychle

1. Soutěžní video Etnetera se nachází přímo zde:
Link: http://www.businessawardseurope.com/vote/detail/czech-republic/8444

Etnetera EBA soutěžní video

2. Shlédněte zábavné video s fórkem, kde nás nechali svobodně chodit naboso. #barefoot

3. Pokud se vám video zalíbí, vložte prosím svůj e-mail a klikněte na VOTE.

Hlasování - vote

4. Obratem by vám měl dorazit potvrzovací e-mail s názvem EBA Vote. Zkontrolujte si i Spam schránku, občas "zapadne" právě zde. V e-mailu naleznete hned na druhém řádku potvrzovací odkaz. Ten nás nasměruje (a zároveň potvrdí hlasování) zpět na web EBA.

Potrvzovací e-mail EBA
5. Hotovo! Děkujeme, že věříte ve svobodu a lidskost.

Hlasování bylo úspěšné

Další podrobnější informace můžete nalézt na oficiálním webu www.businessawardseurope.com. Přidejte si také Ondřeje Čihaře na LinkedIn.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ