ETN Life

Ilustrační obrázek

TEDxPragueWomen 2013 pohledem Etneteráků

12. 12. 2013 09:31    kategorie: ETN Life    autor: Pavel Šustr    komentářů: 0

V pátek proběhl první ročník TEDxPragueWomen 2013. Přišli jsme se podívat jako účastníci, ale i pomoci jako dobrovolníci. Co jsme si z večera odnesli naleznete v krátkém článku.
 

Páteční večer byl plný inspirace a humoru. Aby taky ne, vždyť Janica Lacová napekla výborný chléb, Anna Marešová poučovala zvědavé mužské o funkčnosti designových erotických pomůcek a Iveta Millerová prokazovala svoji dobrou výřečnost vyprávěním příběhů ze života.

Dle ohlasů se akce velmi líbila a u nás tomu nebylo jinak. Více napoví reakce kolegů:

TEDxPragueWomen 2013
Foto - Jan Nechvíle

Dalibor Pulkert
Myslím, že po organizační stránce se akce povedla velmi. Nikde jsem nezaznamenal nic, co by mi vadilo. Původně mi chyběla krátká přestávka, protože 3 hodiny v kuse je fakt dost. Pak jsem si ale uvědomil, že tam není kam jít a lidé by se trousili sem a tam, takže to takle bylo lepší řešení. Co se týče obsahu. Tím, že mám laťku vysoko z klasického TEDu, na tento jsem šel s nulovým očekáváním. Diky tomu jsem byl mile překvapen asi třemi přednáškami (z toho jedna zahranicní promítaná). Dokonce jsem si odstranil i jeden chybný předpoklad: patologie je převážně o pitvání lidí. :) Není. Velmi mě pobavil ten moderátor. Neznám ho, nesleduji scénu beatboxerů, ale přišel mi jako profesionál s dobrou přípravou a vysokým nadáním na improvizaci. To za mě byla určitě dobrá volba. Stálo to za to! Budu se těšit na TEDxPrague."

 

Speaker
Foto - Jan Nechvíle

Anna Francová
“Když jsem se v pátek večer brodila Václavákem mezi turisty a lidmi shánějícími vánoční dárky, abych se včas dostavila do Světozoru na 1. TEDx Women Prague, nečekala jsem, že o hodinu později budu štěkat, vrčet a čmuchat jako pes a spolu se mnou dalších 380 lidí v sále. Tímto vstupem velmi zaujala speakerka Ivana Vostárková - díky za to zpestření! :-) (Od té doby jinak vnímám svůj hlas i svého psa.)
Oceňuji zejména 3 speakerky. Konkrétně pak patoložku Jaroslavu Duškovou nejen pro její odbornost, ale zejména za její nadhled, životní optimismus, vášeň k práci a lásku k rodině. Z mého pohledu jde o výjimečnou renesanční ženu. Iveta Millerová svým příběhem a touhou vystudovat vysokou školu dokázala, že člověk může všechno, když chce - a že Karel IV byl "fakt nebezpečnej frajer". I přes sociální, materiální, kulturní rozdíly a předpoklady, které jí předurčovaly jinou cestu (rozuměj: vyrůst v Chánově v ghettu, mít 7 sourozenců, vdát se v 15 letech, porodit několik dětí a alespoň vychodit ZŠ), si prosadila svou.
Annu Marešovou jsem znala z časopisů. Nejen kvůli Venušiným kuličkám. Kvůli návrhu tramvaje! Je jednou z mála, která neohnula záda a pro uvedení na trh designových erotických pomůcek si nenechala vnutit "rozumné" myšlenky a záměry investorů, neskákala, jak oni pískali, řekla jim NE a produkt uvedla na prodejní pulty sama - ze svých zdrojů, vlastním přičiněním, s čistým svědomím a vědomím nejlepší možné kvality. Ostatní výstupy mi jaksi splývají nebo jsem dostatečně nezachytila hlavní myšlenku. Ano, jsem blondýnka. Ale v sále nás bylo víc :-) Afterparty v hotelu Fusion byla příjemná. Víno, lidé, smích. A moc dobrá čokoláda! Hlavně ta mléčná :-)
A pak jsem si šla "vlastní cestou"."

 

Řadu dalších fotek naleznete na TEDxPrague Facebooku nebo Twitteru.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ