ETN Life

Ilustrační obrázek

Jak jsme slavili sedmnáctiny

07. 02. 2014 13:00    kategorie: ETN Life    autor: Jan Pastyřík    komentářů: 0

Etnetera je zase o rok starší. Narozeniny jsme oslavili na mírně netradičním večírku (pozvání tentokrát dostali i rodinní příslušníci, lidé blízcí a také ex-neteráci) v Klubu Lávka.
 

Místo nebylo vybráno náhodou. Divadelní sál Klubu Lávka je jakousi domovskou scénou Jaroslava Duška a legendárního představení Čtyři dohody. A tak jsme usoudili, že právě Čtyři dohody (nehřešte slovem; neberte si nic osobně; nevytvářejte si žádné domněnky; dělejte vše, jak nejlépe dovedete) patří k Etneteře, její filozofii a její cestě ke svobodě v práci. Představení se líbilo, i když pár kritických poznámek také zaznělo (což je přirozené a správné).

Zde je pár reakcí:

popis
Alan Vitouš, Jaroslav Dušek a Pjér La Š´éz.
 • Bylo to naprosto parádní a nebezpečně inspirativní! :)
 • Moc se mi to líbilo! Lepší než knížka. :-)
 • Trochu dotažené do exterému, ale z principu měl pravdu. A hlavně jsem se skvěle bavil :)
 • Myslím, že spousty myšlenek je třeba si v určitých časových cyklech připomínat. Byl to pro mě hodně silný zážitek.
 • Mně se to představení hrozně líbilo. K obsahu se moc vyjadřovat nebudu, protože to na mě bylo moc sluníčkové, ale samotné předvedení a performance bylo skvělé. A to včetně pána s halenkou (Alan Vitouš, pozn. red.), co cinkal na triangl :)
 • Jelikož jsem podobnou změnou začal procházet před rokem a půl, a bylo to pro mě krušné období, když Jarda mluvil o egu, braní si věcí osobně, zákonu padajícího hovna, jakoby mi koukal do hlavy a předčítal z otevřené knihy. Bylo to něco, co jsem potřeboval slyšet, a vědět, že nejsem vyšinutej :) A ti dva amatérští herci taky ušli :D
 • Snažím se o tom přemýšlet jako ne-o-divadelním-představení, beru to spíš jako formu přednášky, která nutí zamyslet se nad pár věcmi. Sice jsme se hodně nasmáli, ale bylo dost momentů, kde to ukazovalo spíše smutnou stránku některych situací.
 • Mně se to moc líbilo a myslím, že to přesne odráželo cestu, kterou Etnetera jde, nebo chce jít... Dušek by u nás mohl pracovat taky ;))
 • Smát se dvě hodiny v kuse je pecka a ty myšlenky jsou pro mě dost blízké. Ač je něco třeba brát s rezervou, tak si člověk vlastně uvědomí, že JO, že to je to ONO!! Ti dva komici tomu nasadali už před představením korunu a smát se tři hodiny v kuse, to se jen tak nepoštěstí.
 • Škoda, že to nebyla nějaká komedie, Dušek je skvělej vypravěč. Ale zrovna tohle představení byla strašná demagogie a manipulace pro „dobro“ věci. Vaše „představení“ na začátku bylo tisíckrát lepší :)
 • Štvalo mě na tom to, že Dušek dokáže nahodit zajímavou a nosnou myšlenku (např. výchova vs. ochočování) a pak ji dokonale znásilnit neuvěřitelnou snůškou blábolů, manipulací a demagogií. Ale docela se mi líbila ta hra se slovy (nemoc, pomoc, bezmoc atd.). To bylo fajn. Jinak to ale bylo jak z úvodní brainwash přednášky pro nějakou sektu.

No, spousta lidí, spousta názorů. A co bylo to „uvodní představení“? Jednalo se o ceremoniál, při kterém byli oceněni zasloužilí zaměstnanci (tzv. „100 za 10“, tedy příspěvek sto tisíc korun na dovolenou za deset let odpracovaných ve firmě). Ujali se ho moderátoři Václav s Pajdou a díky skvělému publiku to bylo veselé.

Video z předávání "100 za 10"

popis
Mártymu právě dorazila
SMS s celkovou
cenou za večírek.
Nálada byla výborná a mohl se tak rozjet klasický večírek, okořeněný množstvím seznamování. Jak Etnetera roste, máme to čím dál těžší poznat se sami navzájem, natož pak ještě se svými drahými polovičkami.

A do toho ještě bývalí zaměstnanci, tzv. ex-neteráci, které jsme mohli pozvat díky tomu, že někteří stávající zaměstnanci se nemohli dostavit (onemocněli či neměli kam odložit děti) nebo dorazili single (jejich polovičky nemohli nebo zkrátka ještě žádnou holku nemají).

Hovory plynuly, jídlo se jedlo, pití se pilo a i na tanec došlo.

Byla to opět podařená akce. Trocha slziček, hodně veselí, nová inspirace (spousta lidí už alespoň některou z Dohod používá) a hlavně cím dá větší skupina lidí, kterým je spolu dobře.

Bez obav se můžeme pustit do nového roku, ve kterém Etnetera dosáhne plnoletosti.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ