ETN Life

Ilustrační obrázek

Etnetera bloky: nalep si svou aplikaci

05. 03. 2014 14:45    kategorie: ETN Life    komentářů: 0

Přestože jsme IT firma, dobře si uvědomujeme, že vše nevzniká jen za klávesnicí a monitorem. Některé nápady je třeba zaznamenat okamžitě a neřešit přitom stav baterie nebo dostupnost wifi signálu. Zde poslouží starý dobrý papír. Když se věc pojme jen trochu kreativně, může navíc i zaujmout a pobavit.
 

Ani v dnešní technické době neztrácejí offline média svůj smysl a mohou se postarat i o překvapivý ohlas (viz úspěch Offlineblogu).
Firemní blok slouží nejen jako praktická pomůcka, ale může být samozřejmě také vhodným reklamním předmětem (je rozhodně levnější dát někomu jako dárek blok než iPad). A budete i překvapeni, kolik "aplikací" mají iPad a blok společných.

 

Etnetera bloky
Jindy bychom si řekli, že plastová předsádka je zbytečným a neekologickým výstřelkem. Pro naše plány však byla nezbytná.

 

Na začátku byla otázka: "Jak se odlišíme od záplavy bloků jiných firem?" Z mnoha nápadů a možností vykrystalizovala unikátní, variabilní úvodní stránka. Rodina Etnetera se dělí na několik menších divizí. Blok je sjednocujícím prvkem, ale umožňuje uživateli "přihlásit se" ke svému kmenu. Každý člověk si také může pomocí samolepek vzhled úvodní strany "nadefinovat" a vytvořit si tak právě svůj jedinečný vzhled bloku.

 

Nalep si svou aplikaci.
Samolepek je více, než volných okének. Variací se nabízí mnoho a téměř vylučují možnost, že by se objevily dvě stejné úvodní strany.

Jaké "aplikace" v bloku můžeme najít? Např. textový editor, kreslení, kalendář, hry, kalkulátor, kontakty, rychlé zprávy, poznámky, mapy a dokonce i SOS volání nebo světlo. Podobně jako na dotykových zařízeních.

"Srovnatelný výkon, nesrovnatelná cena." - Jan Pastyřík, politruk

 

Detail Etnetera bloky
Blok obsahuje podpůrné programy pro psaní a kreslení i checkboxy pro rychlé ovládání a rozhodování.


Realizace byla samozřejmě náročnější a tím pádem i nákladnější než výroba běžných firemních bloků (o blocích z papírnictví ani nemluvě). Ale tak už to bývá.

Na výrobě se kromě ETN týmu podílely firmy Pados (Dagmar Paseková - kresby), Kavka print a Samolepky.cz. Fotky fotoaparátem nafotil fotograf Pavel Pola.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ