ETN Life

Ilustrační obrázek

Jak jsme vyřešili problém s recepcí ve 2. patře

19. 03. 2014 13:27    kategorie: ETN Life    komentářů: 0

Nestandardní situace, která komplikuje první krůčky nově příchozím. Aneb jak jsem se pokusili účinně a vtipně dovést návštěvníky do cíle.
 

Umístění recepce v druhém patře je nezvyklé a pro nově příchozí i značně matoucí. Přiznáváme, že z hlediska uživatelské přívětivosti to není zrovna nejlepší řešení (dispozičně bohužel budova nenabízí jinou možnost). A tak se neustále v praxi přesvědčujeme, že i sebemenší nepřesnost v navigaci zbytečně zanechává nepříjemný pocit zmatení či nejisoty u nových návštěvníků Etnetery. Proto již nějaký čas hledáme to nejvhodnější řešení.

 

Vysokohorský výšlap k recepci do druhého patra začíná hned po otevření dveři.

 

Aby toho nebylo málo, před nedávnem jsme museli sundat loga z budov, takže dostat se k nám je aktuálně ještě o fous těžší.

 

Vzletně k nám, sokolíku.

 

Přestože Etnetera sídlí ve třech budovách, hlavní recepce se nachází v budově č.108. Vytíženost je značná. Více než 150 lidí si průběžně objednává jídlo, nechává si doručovat poštu, mezi tím se objeví noví klienti nebo uchazeči o práci. Všichni se dostávají do kontaktu s Etneterou právě skrze zvonek a první otevření dveří. Uvědomili jsme si, že je důležité i to, co člověk slyší z mikrofonu u zvonku.

 

Recepční Editka: "Dobrý den. Prosím, pojďte dál, recepce je v druhém patře."

 

Vůbec prvním náznakem směrovek byl graficky upravený obrázek Google Street View. Polovině firmy přišel obrázek primárně funkční, tématický a vtipný zároveň. Jiní tvrdili, že je nepřehledný, nepochopitelný (až kýčovitý). V praxi se ukázalo, že nově příchozí jsou rozděleni přesně na stejné dvě poloviny. Bylo tedy jasné, že potřebujeme výraznou změnu.

 

Rychlý jako ježek Sonic.

 

A jak vůbec takové věc vzniká? Proběhlo několik brainstormingových schůzek, kde vznikala první série úvah k jednotlivým částem cesty. Takže spousta nápadů a popsaných flipchartových papírů.

 

Výchozí situace: "Máme recepci netradičně ve 2. patře a návštěvníci často
bloudí. Potřebujeme je účinně a vtipně dovést do cíle
."

 

Do návrhů jsme zapojili spřátelenou grafickou firmu AnFas, která se toho bravurně chopila a přišla s řadou nových (usměrňujících) nápadů. Bylo přínosné slyšet, že řada textů je vtipná dost interním způsobem.

 

Plíce v kýble...

 

Výsledný ideový návrh řešení lze s nadsázkou okomentovat jako vysokohorský výstup. K recepci navádíme turistickou šipkou společně s počtem schodů (schválně, máme to správně?). Cesta je obohacena o pár vtipných hlášek, které zapadají do kontextu a mají jedno nosné téma.

 

Recepce - vrchol zdolán!

 

A jaký je zatím výsledek? Už teď víme, že máme problém v prvním patře. Šipka mířící nahoru mate. Je to opravdu nahoru nebo rovně do dveří kanceláře? Inu, chybami se člověk učí. Neztrácíme naději. Určitě oceníme vaše další postřehy. Pomohla vám navigace?

Recepce hore... more!


Na výsledné podobě se podíleli a patří jim velké poděkování:
Martina Smutná, Mirka Hrivňáková, Ondřej Čihař, Martin Holečko, Martin Sršeň (AnFas).
Finální kresba: Aleksandar Gajić
Fotky: Pavel Pola

 

Mohlo by vás dále zajímat:
Když musí loga dolů aneb poučte se z našich chyb
Etnetera bloky: nalep si svou aplikaci

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ