ETN Life

12 pro 12 - červen

02. 06. 2014 17:14    kategorie: ETN Life    komentářů: 0

Integrační centrum Praha, o.p.s. (dále ICP) je neziskovou organizací působící v oblasti integrace cizinců na území hl. m. Prahy.

 

Červen 2014

popis ICP bylo založeno 14.3.2012 Magistrátem hl. m. Prahy za účelem koordinace integračních aktivit a koncepční práce. ICP spolupracuje se čtyřmi partnerskými městskými částmi (Praha 4, 12, 13 a 14), které zajišťují prostory pro pobočky ICP a čtyřmi partnerskými NNO (InBáze, Poradna pro integraci, Sdružení pro migraci a integraci a Organizace pro pomoc uprchlíkům), které zajišťují sociálně-právní poradenství. ICP působí na celém území Prahy, kde založilo celkem 6 poboček.

ICP si na začátku svého vzniku zvolilo slogan „Praha – metropole všech“, který vyjadřuje snahu o to, aby se Praha stala dobře fungující moderní metropolí, jejímiž právoplatnými občany jsou i migranti.

ICP nabízí služby migrantům z třetích zemí (země mimo EU), kteří si vybrali Českou republiku, potažmo Prahu, za svůj nový domov. Zdarma nabízí kurzy českého jazyka, sociokulturní orientace, sociálně-právní poradenství, volný přístup na internet, cizojazyčnou knihovnu a další aktivity, které migrantům napomáhají v jejich integraci do majoritní společnosti a zvyšují jejich informovanost o životě v ČR.

ICP nabízí služby i odborníkům z různých úřadů a institucí, kterým v rámci odborných seminářů nabízí zvyšování jejich znalostí o cizinecké problematice, nebo tlumočení na úřadech.

ICP pořádá pravidelné komunitní a kulturní aktivity, během kterých seznamuje zástupce majoritní společnost s kulturami migrantů žijících v České republice. Během těchto akcí ICP podporuje budování přátelských vztahů mezi majoritní společností a migranty. V červnu 2014 pořádá ICP zajímavé akce, které jsou ZDARMA a jsou na ně vítání všichni zájemci – z řad migrantů, ale i majoritní společnosti:

19.6.2014 – Film Club – The Act of Killing, další ze série promítání, které se uskuteční v Komunitním a informačním centru ICP (Žitná 1574/51, Praha 1) od 18.30. Film získal několik světových ocenění a ICP vám ho nabídne v režisérském sestřihu! Film je ENGLISH friendly – v originálním znění s anglickými titulky. Více informací

21.6.2014 – ICP BEACH CUP aneb 2. ročník beachvolejbalového turnaje smíšených družstev, který se koná od 13.00 - 21.00 hodin ve Sportcentru Nové Butovice (Ovčí Hájek 2174, Praha 5). Registrujte si svůj tým nebo přijďte fandit. Pro děti jsou připraveny zábavné hry a soutěže, skákací trampolína, malování na obličej a další aktivity. Bude se grilovat a pro všechny máme zajištěné občerstvení ZDARMA! Celé odpoledne nám pak zpříjemní hudební doprovod (DJ). Více informací: https://www.facebook.com/events/1434377490147368/?ref=5

Pro více informací o organizaci navštivte webové stránky www.icpraha.com nebo profil na www.facebook.com/ICPraha.

Více o akci "12 pro 12"

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ