ETN Life

12 pro 12 - červenec

02. 07. 2014 14:45    kategorie: ETN Life

HESTIA je nezisková organizace, jejímž posláním je podpora a šíření dobrovolnictví, která funguje již od roku 1993

 

popis HESTIA má několik vlastních dobrovolnických programů: Pět P, KOMPAS a 3 G – Tři generace. Jejich přínos spočívá především ve vzájemném předávání zkušeností mezi dobrovolníkem a klientem programu. Úspěchy a přínos se jistě nedá vyjádřit v číslech, ale pokud mohou čísla mluvit, tak jen programem Pět P prošlo za patnáct let jeho existence již na 500 dětí a 500 dobrovolníků.

HESTIA nastartovala řadu dobrovolnických projektů zaměřených na děti, mládež, pacienty, seniory i nezaměstnané. Pomohla při založení mnoha dobrovolnických center, připravila řadu metodik, vyjednala pojištění dobrovolníků a stále pořádá vzdělávací a supervizní akce pro koordinátory dobrovolníků. Spolupracuje s mezinárodními dobrovolnickými organizacemi, každoročně pořádá konference věnované dobrovolnictví.

Zapálíme Vás pro dobrovolnictví!
„Pomáháme těm, kteří pomáhají.“

  • Neziskové organizace učíme, jak pracovat s dobrovolníky a prostřednictvím portálu Dobrovolnik.cz jim je pomáháme hledat.
  • Dobrovolníky podporujeme v jejich snaze nezištně pomáhat a oceňujeme jejich nadšení a odvahu, třeba cenou Křesadlo.
  • Firmy inspirujeme k firemnímu dobrovolnictví, šéfy podporujeme a se zaměstnanci sdílíme jejich radost.
  • Vytváříme mosty tam, kde je potřeba: provozujeme portál www.dobrovolnik.cz a rozjíždíme projekty komunitního dobrovolnictví.
  • Sami se o důležitosti a přínosu dobrovolnictví přesvědčujeme na našich dobrovolnických programech Pět, 3 G – Tři generace a KOMPAS.

Naše poslání
Naší cílovou skupinou jsou dobrovolníci. Našimi partnery jsou subjekty státní správy a samosprávy, organizace občanské společnosti a subjekty soukromého sektoru, které jsou v souladu s našimi cíli, hodnotami a posláním. Naším motorem jsou naši zaměstnanci, kteří věnují svůj čas a energii práci, v níž vidí smysl. Naším posláním je šířit myšlenku dlouhodobé dobrovolnické aktivity jednotlivců, snažit se o to, aby dobrovolnictví bylo přístupné všem a aby se v dobrovolnické práci spojoval lidský a profesionální rozměr a aby se díky rozvoji dobrovolnictví, ale i oceňování jeho přínosu a významu, vytvářel nejen snesitelný, ale především příjemný a příznivý sdílený společenský prostor. Naším smyslem je prostřednictvím dobrovolnické činnosti nabídnout pomoc těm, kteří to potřebují.

Chcete se zapojit jako dobrovolník do našich programů? Hledáte dobrovolnické příležitosti v České republice nebo v zahraničí? Jste firma a chtěli byste se věnovat firemnímu dobrovolnictví? Neváhejte se na nás obrátit, velmi rádi Vám pomůžeme. Více se dozvíte na našem webu.

Zapalte se pro dobrovolnictví na www.dobrovolnik.cz nebo si najděte svou vlastní dobrovolnickou příležitost v naší databázi dobrovolnických příležitostí databaze.dobrovolnik.cz.

HESTIA na Facebooku.
Dobrovolnik.cz na Facebooku.

Více o akci "12 pro 12"

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ