ETN Life

Ilustrační obrázek

ETN FotoVérkšop

28. 07. 2008 00:00    kategorie: ETN Life    autor: PPl    komentářů: 0

Každý z lidí ve firmě má nějakého toho koníčka, kterému se věnuje ve volném čase. Někdo lepí modely letadel, jiný hodně sportuje a tak podobně. Nemalá skupinka lidí se trochu víc věnuje focení a hlavně – chce se tomu věnovat i do větší hloubky, než klasicky „fotíme na dovolené“. Tak se dali dohromady a uspořádali takový menší FotoVérkšop.
 

Cílem byla nedaleká prodejna firmy lightQ, kde už čekal pan Dočekal, který nás dopoledne zasvěcoval do záležitostí kolem svícení – a to nejen ateliérového, ale došlo i na ukázky různých pomůcek pro přisvětlování v exteriérech. Zajímavé byly jeho postřehy z focení a osvětlování produktů (včetně skla) nebo modelek a modelů. Super bylo, že jsme si to mohli hned sami na sobě vyzkoušet (díky, Pate, užil sis modeling? :-)).

Další debata se týkala tisku – především na tiskárnách a plotrech EPSON, z nichž byla k dispozici i celá řada ukázek – jak černobílých, tak i barevných. Vrcholem celé akce bylo vytištění 4,7m dlouhého panoramatu Letné, který nafotil Petr z jeřábu na staveništi tunelu Blanka.

Po obědě jsme ještě poseděli nad prezentací toho, proč se vyplatí fotit do RAWu, ukázkou možností Adobe Lightroom při zpracování fotek a dalších věcí, které se týkají „digitálního workflow“ (např. ukládání a zálohování fotek, postupy zpracování, apod.).

Myslím, že to byl příjemně strávený den, kdy jsme se dozvěděli něco nového a určitě ještě něco kolem focení podnikneme.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ