ETN Life

Ilustrační obrázek

Akce "12 pro 12" - Květen

27. 04. 2009 15:45    kategorie: ETN Life    autor: JPa

V rámci spolupráce firmy Et netera s neziskovými organizacemi se vracíme k divadlu Alfred ve dvoře, které uvádí autorské projekty a prezentuje současné trendy z oblasti živého umění s akcentem na pohybové, vizuální a experimentální divadlo. V květnu uvádí premiéru Malý člověk.
 
Práce, otcovství, láska a šílenství Wilhelma Reicha. Inspirací tohoto sólového představení pro jednoho herce (v obsazení Howard Lotker) je podivínská postava a osud Freudova nadaného studenta – uznávaného psychiatra, vědce a spisovatele Wilhelma Reicha – průkopníka v oblasti zkoumání spojení mysli a těla.

Reich zasvětil svůj život snaze učinit lepším svět, který byl dosažitelný. Název představení Človíček je výpůjčkou z Reichovy knihy Listen, Little Man (Poslouchej, človíčku), v níž se Reich potýká se svojí frustrací ze světa plného lidí neschopných zbavit se své emoční epidemie. Druhým zdrojem je poetická autobiografie Reichova syna Petra. Vytvoření trojice Já, otec a syn je protagonistovou dlouhodobou konfrontací se začleněním vlastního já do světa.

Hravý interaktivní styl divadla HOME bude diváky opakovaně transformovat, aby na vlastní kůži zakusili krajní meze Reichovy neoddiskutovatelné brilance a jeho eventuálního šílenství.

HOME o.s. je skupina umělců, kteří zkoumají současný život pod drobnohledem divadla, představení, výtvarného umění a pohybu, a přitom zdůrazňují prvek hry a zapojení diváka do své produkce. HOME tvoří představení pro divadla, ulice, různé dopravní prostředky, vnitřní a venkovní místně-specifické prostory, a také pro lidské příbytky. Skupina HOME obdržela cenu „Project of the Year“ (Projekt roku) na festivalu Next Wave v roce 2006 za meta-divadelní místně-specifický projekt představení DOMA/at HOME.

Hru Malý člověk můžete vidět 13., 14. a 15.5. vždy od 20h.

Více o akci "12 pro 12".
Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ