ETN Life

12 pro 12 - K čemu potřebujeme vzpomínky?

01. 09. 2014 16:12    kategorie: ETN Life    komentářů: 0

Pacientům s Alzheimerovou chorobou se vzpomínky vytrácejí. Někdy nepoznávají své nejbližší, jindy nevědí, kde bydlí ani co si mají ráno obléknout na sebe. Potřebují proto neustálou péči.

 

popis Alzheimer nadační fond již čtvrtým rokem podporuje odborníky, kteří tyto pacienty léčí, pečují o ně, pomáhají také rodinám pacientů, věnují se výzkumu, včasné diagnostice nebo se jinak podílejí na boji s Alzheimerovou chorobou. Chceme motivovat mladé lidi, aby se věnovali problematice stárnutí.

Přáli bychom si svět bez Alzheimerovy choroby, než se však tento sen splní, pacienti stále přibývají, ale odborníků je málo, pomozte nám tuto situaci změnit.

popis

 • 21. září je Mezinárodním dnem Alzheimerovy choroby.
 • V ČR se tato nemoc týká každé čtvrté rodiny.
 • Alzheimerovu chorobu zatím není možné vyléčit, ale pokud se zachytí včas, lze zpomalit její průběh a zlepšit kvalitu života pacienta a tím i pečující rodiny.
 • Chcete se dozvědět víc? Navštivte náš web nebo Facebook.
 • Vína A - pomáhají proti Alzheimerově chorobě
 • 18. září v 18 hod proběhne v Rakouské kulturním fóru (Jungmannovo náměstí 18) udělení čestné ceny Alzheimer nadačního fondu Arne Geigerovi, autorovi knihy Starý král ve vyhnanství.
  Arno Geiger napsal působivou knihu o svém otci, který onemocněl Alzheimerovou chorobou. Ale ani ta jej nemůže připravit o vitalitu, vtip a moudrost. Arno Geiger vypráví o otcově minulosti a přítomnosti a ve „starém králi“, jenž se ocitl na sklonku života ve vyhnanství, tedy ve světě, kterému už vůbec nerozumí, znovu objevuje šarm, sebevědomí a důstojnost. Kniha Arno Geigera je živé vyprávění, často komické.
  Součástí večera je scénické čtení v podání Lukáše Hlavici, vstup volný.

  Více o akci "12 pro 12"

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - ETN Life


RSS kanál ETN Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ