Mobilní aplikace

S vývojem mobilních aplikací na míru máme mnohaleté zkušenosti. Společně s trhem jsme prošli genezí od WAP stránek, přes operační systém Symbian a Bada až po současné Apple iOS, Android a Windows Phone. Sledujte trh i trendy s námi.
Ilustrační obrázek
Všechny trendy i statistiky jasně ukazují, že ignorovat mobilní kanály by se nemuselo vyplatit. Vytvářet ale bezhlavě mobilní aplikace samozřejmě není vhodná cesta. Každá služba i produkt jsou natolik specifické, že se nedá plošně tvrdit nutnost aplikace.
Přesto byste vaše mobilní kanály měli minimálně měřit a na základě dat se následně rozhodovat. Cest, jak vyhovět mobilním návštěvníkům/zákazníkům je několik.

Responsivní web, mobilní web nebo mobilní aplikace?

Na obrázku níže se snažíme ukázat možnosti, jak se postarat o vaše mobilní kanály. Responsivní web (tedy stránky, které se přizpůsobují velikosti zařízení) je dnes nutný standard. Pokud není o mobilní telefony a tablety postaráno jinak, vždy doporučujeme držet vaše webové aplikace responsivní. Nádstavbou nad responsivní webem je separátní verze stránek, která je určená pro konkrétní segment zařízení. Pro mobilní telefony se této verzi říká mobilní web. Další možností je vytvoření mobilní aplikace. popis

Kdy se hodí mobilní aplikace?

popis

Organizace práce

Vývoj mobilních aplikací začíná formulací požadavků a sestavení funkčních specifikací ❶ . Na základě zpracování této části je dodavatel schopen formulovat rámcovou cenu. Po ukončení první fáze následuje vytváření mock-ups v software Balsamiq, které zadavatel obdrží v originální podobě a v PDF (Adobe Acrobat) s možností dynamického procházení wireframes. V rámci této fáze je možné ještě upravovat požadavky. Cílem této fáze je navrhnout celkový koncept ❷ mobilních a tabletových aplikací. Tato fáze je úspěšně dokončena, pokud je schválena ze strany klienta. Pokud se strany shodly na konceptu aplikace, následuje tvorba tzv. pixel-perfect grafiky ❸ – GUI (Graphical User Interface), které probíhá v software Adobe Photoshop nebo Sketch. Aby uživatelský dojem z aplikace byl maximální, probíhá ještě prototypování ❹ animací a flow v software Pixate a Paint Code. Cílem této fáze je zhotovit finální podobu mobilních a tabletových aplikací. Tato fáze je úspěšně dokončena, pokud je schválena ze strany klienta. Po vytvoření konceptu a pixel-perfect grafiky následuje vývoj mobilních aplikací ❺. Při spolupráci bude dodržována interní metodika projektového řízení s vysokým standardem a cílením na kvalitu výstupů. Vývoj probíhá v iteracích za následování agilních principů organizace práce. Ze zkušenosti se nám osvědčily dvoutýdenní cykly s jasně definovanými schůzkami.

Testování a záruka kvality

V rámci vývoje mobilních aplikací jsou dodržovány vysoké nároky v rámci testování a QA. Důležité části a subsystémy jsou testovány pomocí jednotkových testů (unit tests). U mobilních platforem jsou testovány hlavní větve operačních systémů (iOS 7,8, oficiální distribuce Android 4+, Windows 8.0+).

iOS

Klient získává otestovanou aplikaci na zařízeních iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+ a posledních řadách iPadů. Kromě toho jsou standardní součástí testování mobilní aplikace testy paměti, které probíhají v aplikaci Instruments.

Android

Klient získává otestovanou aplikaci na mobilních zařízeních (telefony, tablety) Samsung, Google (Nexus), ASUS a HTC. Ty obsahující oficiální verze operačních systémů Android. Kromě toho probíhají automatické testy nástrojem UIAutomator.

Windows Phone

Aplikace je testována na hlavních větvích operačního systému Windows Phone a Windows. Pro testování aplikace je využíváno emulátorů i reálných zařízení. Profesionální testování je zajištěno využíváním Windows Phone Developer Power Tools.
Sdílet odkaz:
tisk
 

Naši partneři


Kontakt obchod


Pro více informací neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení.
sales@etnetera.cz,
+420 233 326 810

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ