Et netera šestá ve finále soutěže Firma roku 2009

30. 11. 2009, Autor: Oci

Společnost Et netera, přední český dodavatel e-business řešení, se v konkurenci více než 3500 firem a živnostníků jako jediná softwarová společnost probojovala mezi 14 nejlepších českých firem do finálového kola prestižní soutěže Vodafone Firma roku 2009, kde obsadila 6. místo. O pořadí jednotlivých firem ve finále rozhodla odborná porota složená z marketingových odborníků, ekonomických novinářů, zástupců státní správy s gescí za rozvoj podnikání, zástupců partnerů, Hospodářské komory, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a krajských úřadů.
Ilustrační obrázek

Renomovaná soutěž Vodafone Firma roku 2009, konající se pod záštitou deníku Hospodářské noviny, je klání určené všem firmám s obratem do 1,4 mld. Kč (kritérium pro zařazení do skupiny MSP) a dvouletou účetní historií na území České republiky. Svým všeoborovým zacílením a celorepublikovým dosahem lze soutěž považovat za největší oficiální podnikatelskou událost v zemi.

Dle poroty se Et netera dostala do finálového klání nejen díky hospodářským výsledkům dosaženým v hodnoceném období, ale především díky jedinečnému přístupu k podnikání. Et netera byla také současně jedinou softwarovou společností, která uspěla mezi 3.636 přihlášenými firmami a živnostníky a probojovala se do finále díky vítězství v regionálním pražském kole. Firma, známá svým klientsky orientovaným přístupem a vyhledáváním výjimečných a pro český trh přelomových projektů, vytváří pro své renomované klienty weby a poskytuje konzultace a analýzy.

„Těžištěm našeho podnikání není touha být nejlepší za každou cenu, ale především snaha určit správnou cestu, kterou se vydat. Mít radost z toho, co děláme a jak to děláme. Úspěch se pak dostaví sám. Je to jako kruh - skvělé výsledky totiž odvádí především spokojení lidé, kteří vidí ve své práci smysl. A protože ta zaujímá značnou část našich životů, chceme, abychom se my i naši zaměstnanci v práci cítili pohodlně a jako součást „rodiny“, což se odráží nejen v podobě pozitivních hospodářských výsledků, ale především v celkové atmosféře a firemní kultuře,“ uvedl Martin Černohorský, výkonný ředitel společnosti Et netera a.s.

Právě touto pověstnou „vlastní cestou“ si Et netera vysloužila uznání nejen klientů, ale i konkurentů v oboru. Odborná porota hodnotila kromě ekonomických ukazatelů, které mapují hospodářskou situaci podniku, také její působení navenek, přínos oboru a další kritéria. U Et netery ocenila především cesty, kterými se k úspěchu v oboru dopracovala – kdy se doslova z malé obývákové „kyber-firmy“ dokázala během 13 let existence přetavit v lídra oboru.

„Přestože jsme nakonec celkově nezvítězili, považujeme za úspěch už výhru v regionálním pražském kole a postup do samotného finále této prestižní soutěže. Sice pro nás nikdy nebylo měřítkem úspěchu nebo hlavním cílem umístění v podobných kláních a osobně považujeme naše „dítě“ jménem Et netera za „firmu roku“ již od jejího „narození“, ale velmi nás těší, že náš přístup a způsob práce, kterým se snažíme společnost vést a rozvíjet, se dočkal ohlasu odborné veřejnosti a je pozitivně hodnocen i zástupci z ostatních oborů. Ještě větší radost však budeme mít, pokud díky tomu dokážeme inspirovat mladé lidi k podnikání a samotné podnikatele k odvaze dělat věci po svém,“ dodávají zakladatelé firmy, Václav Bittner a Martin Holečko.

"Et netera je v mnohém naprosto nestandardní firma a o to větší mám radost, že se dokázala probojovat do celostátního finále," komentoval úspěch jeden z klientů Et netery, Roman Pangel, manažer elektronických médií, společnosti Telefónica O2 Czech Republic,a.s.

Další zástupce klientů, Kateřina Tornerová, ředitelka komunikace společnosti Ticketpro, přidává: „Skvělý výsledek! Et netera funguje jak dobře namazaný stroj s osobním přístupem ke klientovi a velmi dobře zvládnutou komunikací.“

Letošní ročník soutěží Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2009 a Zlaté stránky Živnostník roku 2009 byl završen čtvrtečním vyhlášením vítězů celorepublikového finále v jednotlivých kategoriích, které v přímém přenosu odvysílal kanál ČT24.

Konečné pořadí finalistů soutěže VODAFONE - FIRMA ROKU 2009 konané 26. listopadu 2009, ve Slovanském domě:
1. místo - Farmet, a.s. (Královéhradecký kraj)
2. místo - Building SP, s.r.o. (Středočeský kraj)
3. místo - Kovar, s.r.o. (Zlínský kraj)
4. místo - Lux-IDent, s.r.o. (Pardubický kraj)
5. místo - Top Moravia Q, s.r.o. (Jihomoravský kraj)
6. místo - Et netera, a.s. (Hlavní město Praha)
7. místo - UNIMAN ENGLIŠ, s.r.o. (Kraj Vysočina)
8. místo - CÍSAŘ, v.o.s. (Plzeňský kraj)
9. místo - ENVI-PUR, s.r.o. (Jihočeský kraj)
10. místo - CWS, s.r.o. (Ústecký kraj)
11. místo - SOLEN, s.r.o. (Olomoucký kraj)
12. místo - PH KOVO - RECYCLING CHEB, s.r.o. (Karlovarský kraj)
13. místo - ELMOS LIBEREC, s.r.o. (Liberecký kraj)
14. místo - GAMIN, s.r.o. (Moravskoslezský kraj)

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace? Kontaktujte prosím Ondřeje Čihaře, pr@etnetera.cz, +420 602 603 907.

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ